Pierwsza przeszkoda pokonana

Chełmianka gra dalej w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. Podopieczni Artura Bożyka pewnie pokonali Ogniwo Wierzbica 4:1(0:1), chociaż do przerwy „pachniało” sensacją. W meczu pucharowym, szkoleniowiec chełmskiego zespołu postanowił dać szansę zawodnikom, którzy ostatnio występowali w mniejszym wymiarze czasowym. W wyjśckowym składzie pojawili się między innymi: Szymkowiak, Kożuchowski, Warecki, Salewski czy Kuśmierz. W pierwszej połowie biało-zieloni nie potrafili sobie poradzić z uważnie grającymi gospodarzami i po celnym strzale Bąka, niespodziewanie przegrywali 0:1. Goście mogli wyrównać jeszcze w tej części gry, gdyż w 35 minucie strzał z dwóch metrów Hładkiego, instynktownie obronił bramkarz Ogniwa. Po przerwie, trener Bożyk dokonał kilku zmian w składzie. Roszady szybko przyniosły efekt w postaci lepszej gry oraz goli. Chełmianka zdecydowanie przeważała i co chwilę stwarzała dogodne sytuacje bramkowe. Na listę strzelców wpisali się Patryk Czułowski, Dawid Salewski, Paweł Wolski oraz Damian Kuśmierz. Należy dodać, że bramek powinno być jeszcze więcej, gdyż w słupek trafił Wolski, a po strzale Czułowskiego obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Dodatkowo, w boczną siatkę z kilku metrów trafiali Kuśmierz i Wójcicki.

Dzięki wygranej, Chełmianka zameldowała się w półfinale  Pucharu Polski okręgu chełmskiego. W innych spotkaniach ćwierćfinałowych wygrywali faworyci, chociaż długo zanosiło się na niepodziankę w Chełmie. Dzielnie walczący oldboje Chełmskiej Husarii, ostatecznie ulegli Kłosowi Gmina Chełm 1:3(1:0). W pozostałych dwóch meczach Start Krasnystaw pokonał Unię Rejowiec 4:1, natomiast Granica Dorohusk uległa Sparcie Rejowiec Fabryczny 0:1.

Ogniwo Wierzbica – CHEŁMIANKA 1:4(1:0)

Chełmianka: Szymkowiak – Dobrzyński (46′ Wołos), J. Niewęgłowski (46′ Kwiatkowski), Myszka (46′ D. Niewęgłowski), Kożuchowski, Warecki, Salewski, Kocoł (46′ Czułowski), Kraśniewski (75′ Wójcicki), Kuśmierz, Hladkyy (46′ Wolski).

Bramki:

17 min 1-0 Bąk
65 min 1-1 Czułowski
72 min 1-2 Salewski
81 min 1-3 Wolski
86 min 1-4 Kuśmierz