3 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Nie żyje Tomek Wieczorek

1 min read

Tomasz Wieczorek

Dzisiaj rano dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Tomek Wieczorek, były zawodnik oraz trener Chełmianki. Miał tylko 44 lata i wiele projektów sportowych do zrealizowania.

Tomasz Wieczorek

„Czorek” od zawsze był związany ze sportem, głównie piłką nożną. W latach 80-tych i na początku 90-tych był zawodnikiem grup młodzieżowych Chełmianki. W trakcie studiów w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej był czynnym zawodnikiem AZS-U Biała Podlaska i Poloneza Biała Podlaska. Po powrocie do Chełma występował między innymi w Zadrzewiu Zawadówka, Unii Rejowiec, CHKS-ie Chełm, Chełmiance Chełm.

Pod koniec lat 90-tych, oprócz gry i pracy zawodowej w szkole, rozpoczął karierę trenerską, między innymi prowadząc grupy młodzieżowe i seniorskie w Chełmiance. W sezonie 2008/2009 wspólnie z Pawłem Łapińskim tworzył duet trenerów Chełmianki w IV lidze lubelskiej, zajmując z zespołem 6. miejsce. Później prowadził jeszcze zespół juniorów starszych oraz rezerwy Chełmianki, występujące w klasie okręgowej. W ostatnich latach trenował zespoły występujące w rozgrywkach chełmskiego ozpn.

Żegnaj Przyjacielu, Chełmianka pamięta.

Msza Święta Żałobna za Ś.P. Tomka Wieczorka odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia o godzinie 11:00 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Chełmie przy ulicy Mościckiego.