5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Nie taki diabeł straszny…

2 min read

Po remisowym debiucie w lidze makroregionalnej z Hutnikiem Kraków juniorom starszym Chełmianki przyszło zagrać w Rzeszowie, z miejscową Stalą, przeciwnikiem nieznanym, z którym dotąd chełmianie nigdy nie grali. Nic dziwnego, że podopieczni Jana Konojackiego udali się na spotkanie z lekkimi obawami. Na domiar złego z powodu kontuzji na mecz nie pojechał podstawowy bramkarz Chełmianki, Jakub Szymkowiak i drużyna udała się w drogę tylko z jednym golkiperem.

Pierwsza połowa stała na słabym poziomie, obie drużyny wzajemnie badały się, nie chciały zaryzykować. W przerwie w chełmskiej drużynie nastąpiły aż cztery zmiany, z czego dwie wymuszone kontuzjami. Maciej Olszak i Mariusz Jaroszek nie byli w stanie kontynuować gry. O wiele ciekawiej było po zmianie stron. Stal, zgodnie z oczekiwaniami, zaatakowała, ale stuprocentowych okazji strzeleckich za wielu nie stworzyła. Dobrze zorganizowana w defensywie Chełmianka przeczekała napór gospodarzy i z każdą minutą coraz śmielej kontratakowała. Dwa szybkie ataki gości zakończyły się golami Jakuba Jodłowskiego i Kacpra Głębockiego. – To były dwa mocne uderzenia w ciągu dwóch minut. Mieliśmy jeszcze trzy świetne okazje w tym meczu. Sam Jodłowski, gdyby je wykorzystał, ustrzeliłby hat-tricka – mówił po meczu trener chełmskich juniorów, Jan Konojacki.

Stal odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Kontaktowego gola gospodarze zdobyli po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. – Zawodnik z Rzeszowa dobrze uderzył piłkę, Tristan Nazaruk nie miał żadnych szans. W końcówce Stal ruszyła do ataku, ale przetrzymaliśmy napór rywala i dowieźliśmy zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego – dodaje J. Konojacki. W kolejnym meczu Chełmianka na stadionie miejskim w Chełmie w sobotę 30 marca o 13.00 zmierzy się ze Starem/Juventą Starachowice.

A oto pozostałe wyniki 2. kolejki ligi makroregionalnej grupy „D”, juniorów starszych: Star/Juventa Starachowice Orlęta Kielce 1:2, Orlęta Radzyń Podlaski Hutnik Kraków 0:2, Garbarnia Kraków SMS Resovia Rzeszów 1:0. W tabeli prowadzą Orlęta Kielce i Garbarnia po 6 pkt. Chełmianka ma 4 pkt. i zajmuje 4. miejsce.