29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Minimalna porażka z Garbarnią

2 min read

Garbarnia Kraków to zespół, który walczy o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Młodzi piłkarze Chełmianki doskonale wiedzieli, że czeka ich bardzo trudna przeprawa. Mimo że trener Jan Konojacki był zadowolony z gry swoich zawodników, chełmska drużyna ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwnika.

– Mieliśmy swój plan na ten mecz, chcieliśmy w pierwszym kwadransie mocno ruszyć na przeciwnika, zepchnąć go pod własne pole karne i szukać sytuacji do zdobycia bramki – opowiada Jan Konojacki, trener Chełmianki. – Taką stworzyliśmy sobie w 7 min., kiedy to Michał Grądz dobrze dośrodkował piłkę w szesnastkę, Paweł Wójcicki minął się z futbolówką, a strzał Damiana Jabłońskiego w ostatniej chwili zablokował obrońca Garbarni. W 15 min. niestety goście strzelili nam gola, po zbyt łatwej stracie piłki w środkowej strefie boiska. Przeciwnik stworzył jeszcze jedną okazję i w zasadzie więcej już sytuacji podbramkowych z obu stron nie było. Obie drużyny miały sporo trudności w rozgrywaniu akcji, myśmy podjęli za dużo błędnych decyzji przy finalizacji ataków, ale muszę pochwalić swój zespół za realizację założeń taktycznych. Mimo przegranej, pod tym względem zagraliśmy lepiej niż w niejednym meczu, zakończonym naszym zwycięstwem – dodaje szkoleniowiec juniorów starszych Chełmianki.

W kolejnym meczu Chełmianka zagra z SMS Resovia w Rzeszowie, 1 czerwca (sobota) o 12.00. Chełmskim kibicom drużyna Jana Konojackiego zaprezentuje się tydzień później w spotkaniu przeciwko Orlętom Kielce.

A oto pozostałe wyniki 11. kolejki ligi makroregionalnej grupy „D”, juniorów starszych: Stal Rzeszów – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0, Orlęta Kielce – SMS Resovia Rzeszów 1:6.

ChKS CHEŁMIANKA – GARBARNIA KRAKÓW 0:1 (0:1)

ChKS: Szymkowiak – Haponiuk (70 Adamski), Salewski, Jaroszek, Leśniak (72 Jaszcz), Grądz (80 Głębocki), Zalewski (52 Grzesiuk), Rak (70 Lewkowicz), Wójcicki (80 Krawiec), Jabłoński.