5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Michał Wołos zawodnikiem Chełmianki!

2 min read

Michał Wołos, wychowanek Włodawianki, ostatnio zawodnik Lublinianki, został nowym piłkarzem czwartoligowej Chełmianki.

22-latek był testowany przez trenera Artura Bożyka w ostatnim sparingu chełmskiej drużyny z Motorem Lublin.

Michał Wołos jest kolejnym piłkarzem, który w letnim okienku transferowym wzmocnił drużynę Chełmianki. – Temat pozyskania Michała do naszego zespołu rozpoczął się jeszcze w czerwcu – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Cieszę się bardzo, że piłkarz ten ostatecznie znalazł się w naszym zespole. Bardzo liczę na to, że będzie jego mocnym punktem. W sparingu z Motorem Michał pokazał się naprawdę z dobrej strony.

Michał Wołos, 21 sierpnia skończy 22 lata. Jest wychowankiem Włodawianki Włodawa. W wieku 15 lat dostał się do zespołu juniorów Motoru Lublin. Następnie przez 3,5 roku grał w juniorskich drużynach Widoku Lublin. Jesienią 2013/2014 występował w Polonii Przemyśl, a rok później grał w Orionie Niedrzwica Duża. Ostatnie półtora roku spędził w trzecioligowej Lubliniance. W minionym sezonie wystąpił w 30 spotkaniach.

– Michał jest nominalnym bocznym obrońcą, ale może zagrać również jako stoper, czy też skrzydłowy – mówi A. Bożyk. – Z całą pewnością wzmocni naszą linię defensywną.

Michał Wołos w Chełmiance ma grać przez co najmniej dwa sezony. Jest ósmym piłkarzem, pozyskanym przez chełmski klub w letniej przerwie. Wcześniej z Chełmianką związali się: Michał Budzyński (Włodawianka), Daniel Chariasz (Start Krasnystaw), Paweł Jabkowski (Wisła Puławy), Mateusz Filipczuk (Orion Niedrzwica Duża), Rafał Krupski, Przemysław Banaszak (obaj Hetman Żółkiewka) i Hubert Kotowicz (Górnik Łęczna).

– To nie koniec wzmocnień – twierdzi trener Artur Bożyk. – Do naszej drużyny lada dzień dołączą jeszcze dwaj zawodnicy, w tym jeden młodzieżowiec.

W Chełmiance nie zagra natomiast testowany w meczu z Motorem Lublin Marek Fundakowski, zawodnik Karpat Krosno.