7 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Mecze III ligi imprezami masowymi

3 min read

Wszystkie spotkania trzecioligowe rundy jesiennej sezonu 2017/2018, których gospodarzem będzie ChKS Chełmianka, zostaną rozegrane na stadionie miejskim w Chełmie jako imprezy masowe, a pięć z nich: ze Stalą Rzeszów, Avią Świdnik, Resovią Rzeszów, Karpatami Krosno i JKS Jarosław o podwyższonym ryzyku.
W sobotę 12 sierpnia rozpocznie się sezon 2017/2018 w trzeciej lidze. Piłkarze Chełmianki, beniaminka rozgrywek, na inaugurację zmierzą się u siebie z MKS Trzebinia. Początek starcia o godz. 17.30. Ten mecz, podobnie jak osiem pozostałych w rundzie jesiennej, zostanie rozegrany jako impreza masowa.
– Oznacza to, że wszyscy chętni, którzy zdecydują się przyjść na stadion miejski w Chełmie, przy zakupie biletu, bądź karnetu na wszystkie dziewięć pojedynków w rundzie jesiennej, muszą obowiązkowo okazać dowód tożsamości – wyjaśnia Grzegorz Gardziński, prezes klubu. – Na każdym bilecie będzie imię i nazwisko oraz pesel posiadacza wejściówki, a także numer sektora i konkretnego miejsca na trybunach. Na stadion wejdziemy wyłącznie z dokumentem potwierdzającym tożsamość. To bardzo ważne, by nie zapomnieć ze sobą wziąć dowodu osobistego, paszportu, czy w przypadku uczniów legitymacji szkolnej. Bez dokumentu tożsamości nie wejdziemy na obiekt. Apelujemy do kibiców, by zawsze zajmowali miejsca zgodne z zakupionym biletem, lub karnetem. Zmiana miejsca na trybunach może spowodować wyciągnięcie przykrych konsekwencji dla posiadacza biletu. Tak stanowi ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych i jej zapisy musimy respektować. Warto to zapamiętać.
Dlatego też przy zakupie biletów czy karnetu można wybrać sektor, z którego chce się oglądać mecz. W sprzedaży są wejściówki na sektor B i C (stara trybuna) oraz E i G (nowa trybuna), a także H (sektor wyłącznie dla zorganizowanych grup kibiców drużyny przyjezdnej). Z kolei sektor F na nowej trybunie jest przewidziany wyłącznie dla VIP-ów. Sektory A i D na starej trybunie będą wyłączone z użytkowania.


W związku z imprezami masowymi władze klubu zwracają się do kibiców o kupowanie biletów i karnetów w przedsprzedaży. Cena biletu normalnego na jeden mecz to 10 zł. Emeryci, studenci i kobiety mogą kupić bilety ulgowe za 7 zł. Z kolei uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przysługują wejściówki w cenie 5 zł. Oni również muszą pamiętać o okazaniu przy zakupie biletu legitymacji szkolnej ze zdjęciem. Z kolei karnety na całą rundę kosztują 80 zł – normalny i 60 zł – ulgowy.
– Warto kupić karnet i mieć spokój na całą rundę – podkreśla prezes Gardziński. – Im więcej osób kupi karnety, lub bilety w przedsprzedaży, tym mniejsze będą kolejki przed kasami w dniu meczu. Pamiętajmy o tym!
Sprzedaż karnetów i przedsprzedaż biletów są prowadzone w siedzibie klubu na stadionie miejskim w Chełmie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00 oraz w Zakładzie Szewskim Jacka Skwaronia przy ul. Lwowskiej 6, w godz. 9.00 – 17.00. Wejściówki będzie można też kupić przed samym meczem z MKS Trzebinia już od godz. 13.30. Dwie kasy biletowe zostaną otwarte na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
– O sposobie zakupu biletów, wejściu na mecz, zajęciu miejsca na trybunach informujemy kibiców na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek, by później nikt nie miał do nas pretensji, że o czymś za późno się dowiedział – wyjaśnia prezes Grzegorz Gardziński. – Przypominamy też kibicom, że wszelkie niezgodne z prawem zachowania podczas imprezy masowej skutkują bardzo poważnymi konsekwencjami.
Pięć ligowych spotkań rundy jesiennej, na wniosek chełmskiej policji, zostanie rozegranych jako imprezy masowe o podwyższonym ryzyku. Są to pojedynki ze: Stalą Rzeszów (30 sierpnia), Avią Świdnik (16 września), Resovią Rzeszów (15 października), Karpatami Krosno (28 października) i JKS Jarosław (12 listopada).
W tej rundzie Chełmianka będzie przyjmowała również zorganizowane grupy kibiców gości, w maksymalnej liczbie do 150 osób.