Okno transferowe dla klubów III ligi zamyka się z końcem sierpnia. Działacze Chełmianki wykonali jeszcze jeden ruch, pozyskując doświadczonego środkowego pomocnika Krystiana Wójcika, który ostatnio reprezentował barwy zaprzyjaźnionego z chełmskim klubem Górnika Łęczna.

Krystian Wójcik grę w piłkę nożną rozpoczynał we Włodawiance Włodawa, skąd w wieku 15 lat trafił do drużyny juniorów Górnika Zabrze. Po roku przeniósł się do Górnika Łęczna, gdzie spędził pięć sezonów. Następnie reprezentował barwy Motoru Lublin, Orląt Radzyń Podlaski, skąd przeniósł się do drugoligowej Pogoni Siedlce. W tym klubie grał przez 3,5 roku, a następnie przez półtora roku reprezentował barwy innego drugoligowca Legionovii Legionowo. W sezonie 2017/2018 występował w pierwszoligowym Rakowie Częstochowa. Rozegrał w nim 26 spotkań, zdobywając dwa gole. W kolejnych dwóch latach grał dla Górnika Łęczna, z którym uzyskał awans do I ligi.

– Krystianowi wygasł kontrakt z Górnikiem Łęczna i postanowiliśmy zachęcić go do przyjścia do naszego klubu. W czwartek 20 sierpnia podpisaliśmy roczną umowę – mówi prezes klubu, Grzegorz Gardziński.

Krystian Wójcik jest środkowym pomocnikiem. W sobotę, 22 sierpnia, a więc w dniu, w którym Chełmianka zmierzy się w Puławach z faworytem rozgrywek, Wisłą, Krystian będzie obchodził swoje 31. urodziny.