8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Kotowicz w Chełmiance do końca sezonu

2 min read

Jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej działaczom Chełmianki udało się przedłużyć wypożyczenie skrzydłowego Huberta Kotowicza. Jego macierzysty klub, Górnik Łęczna S.A. wyraził zgodę na grę zawodnika w drużynie trenera Artura Bożyka do końca bieżącego sezonu.

Hubert Kotowicz wzmocnił Chełmiankę w lipcu minionego roku. Do chełmskiego klubu przyszedł na zasadzie wypożyczenia z Górnika Łęczna, w którym się wychował. Zgodnie z umową wypożyczenie zawodnika kończyło się 31 grudnia 2016 roku.
Piłkarz sprawdził się w zespole Artura Bożyka, będąc jego mocnym punktem. W 14. kolejce spotkań przeciwko Kryształowi Werbkowice nabawił się jednak kontuzji nogi. Zawodnik obecnie przechodzi rehabilitację.
Trenerowi Bożykowi, jak i działaczom, bardzo zależało na tym, by na dłużej zatrzymać Kotowicza w Chełmiance. – W jesiennych meczach Hubert pokazał się z bardzo dobrej strony. Strzelił kilka goli, miał też asysty, należał do wyróżniających się graczy naszej drużyny. Jesteśmy przekonani, że gdy wróci do zdrowia, pomoże zespołowi w wywalczeniu awansu do III ligi. Cieszymy się, że władze Górnika Łęczna S.A., z którym od lat mamy dobrą współpracę, pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę i zgodziły się wydłużyć okres wypożyczenia do 30 czerwca br. Tak więc Hubert Kotowicz zostaje w Chełmiance! – podkreśla prezes klubu Grzegorz Gardziński.
Zawodnik ma stawić się na pierwszy trening Chełmianki, który został zaplanowany na sobotę 7 stycznia, godz. 17.30.