6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Kompanicki wypożyczony, Niewęgłowski definitywnie w Chełmiance

2 min read

W ubiegłym tygodniu zarządy ChKS Chełmianki i Lewartu Lubartów doszły do porozumienia w sprawie gry w chełmskim klubie Mateusza Kompanickiego i Jakuba Niewęgłowskiego. Umowy zostały już podpisane. Pierwszy z nich jest wypożyczony do końca rundy wiosennej bieżącego sezonu z prawem pierwokupu, drugi natomiast przechodzi do Chełmianki na zasadzie transferu definitywnego.

Chełmianka, lider rozgrywek IV ligi, dopięła dwa transfery. Jak mówi Artur Bożyk, chełmski klub pozyskał dwóch wartościowych zawodników. – Mateusza Kompanickiego kibicom nie muszę bliżej przedstawiać – mówi szkoleniowiec. – Mimo młodego wieku, bo zaledwie 20 lat, od ponad trzech sezonów gra w seniorach. Przed rokiem w III lidze strzelił kilkanaście bramek, był na testach w I-ligowej Chojniczance Chojnice, chciała go też Stal Stalowa Wola, jednym słowem pozyskaliśmy zdolnego, młodego zawodnika, który jestem przekonany, wzmocni nasz zespół. Mateusz jest jeszcze młodzieżowcem, a to dodatkowy jego atut. Z kolei Jakub Niewęgłowski ma 23 lata i kilka lat gry w seniorach. Jest środkowym obrońcą, a takiego właśnie zawodnika szukaliśmy, tym bardziej, że kontuzjowany jest Łukasz Sękowski i wiosną raczej nie wróci na boisko.

W ubiegłym tygodniu zarządy Chełmianki i Lewartu Lubartów osiągnęły porozumienie w sprawie transferu obu zawodników i podpisały umowy. – Mateusza wypożyczyliśmy do końca bieżącego sezonu, zachowując jednocześnie prawo do pierwokupu zawodnika. Jeśli awansujemy do III ligi, na co bardzo liczymy, a Mateusz swoją grą nam w tym pomoże, na pewno z tego prawa skorzystamy – mówi Grzegorz Gardziński, prezes klubu. – Z kolei Jakub Niewęgłowski został pozyskany na zasadzie transferu definitywnego. Nie ukrywam, że bardzo liczymy na tego zawodnika.

To nie koniec ruchów transferowych, jakie zamierza wykonać Chełmianka w przerwie zimowej. – Jesteśmy zainteresowani młodzieżowcem, środkowym pomocnikiem, z jednego z klubów IV ligi. Zawodnik, wszystko wskazuje na to, rozpocznie z nami treningi, a po dwóch, trzech sparingach trenerzy ocenią jego przydatność do zespołu – mówi G. Gardziński. – Poza tym chcemy jeszcze pozyskać bocznego obrońcę i skrzydłowego.

Chełmianka rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej 7 stycznia (sobota).