Juniorzy starsi ładują akumulatory

Już od dwóch tygodni juniorzy starsi Chełmianki przygotowują się do nowego sezonu. Podopieczni Jana Konojackiego pierwszą część przygotowań zakończyli meczem sparingowym z IV-ligową Victorią Żmudź, zakończony porażką 3:4 (3:0). W drugim tygodniu przebywali na obozie w Zwierzyńcu, gdzie rozegrali sparing z seniorami Roztocza Szczebrzeszyn remisując 4:4 (2:1).

W pierwszej części meczu z Victorią juniorzy Chełmianki mieli przewagę, którą udokumentowali zdobyciem aż trzech bramek. Zanosiło się zatem na niespodziankę. W przerwie meczu trener Jan Konojacki dokonał kilku zmian w składzie i jakość gry po stronie chełmskiej drużyny nieco spadła. – Zawodnicy, którzy weszli w drugiej połowie, nie dali rady utrzymać wypracowanej przewagi. Inna sprawa, że Victoria po przerwie zagrała o wiele lepiej, niż w pierwszych 45-minutach. Nie mniej jednak, mam dobry materiał szkoleniowy do analizy. Powoli kształtuje się obraz tej drużyny. Cieszy fakt, że chłopcy regularnie trenują i walczą o miejsce w składzie – mówi szkoleniowiec juniorów starszych Chełmianki.

W poniedziałek 16 lipca juniorzy starsi Chełmianki rozpoczęli tygodniowe zgrupowanie w Zwierzyńcu. Podopieczni trenera Konojackiego trenowali na boisku Roztocza Szczebrzeszyn. Oprócz zajęć szkoleniowiec zapewnił zawodnikom nieco atrakcji, m.in. spływ kajakowy. W piątek Chełmianka rozegrała sparing z seniorami Roztocza.

– Przed nami jeszcze trzy tygodnie przygotowań do ligi, sporo pracy mamy do wykonania – mówi Jan Konojacki. – Nie mniej jednak zmierzamy we właściwym kierunku. Od poniedziałku trenujemy w Chełmie, pierwsze zajęcia o 16.00. W sobotę 28 lipca gramy natomiast sparing ze Startem w Krasnymstawie.

ChKS CHEŁMIANKA (juniorzy starsi) – VICTORIA ŻMUDŹ 3:4 (3:0)

Bramki dla Chełmianki strzelili: Dawid Lewkowicz w 3 min., Paweł Wójcicki w 20 min. i Jakub Jodłowski w 33 min.

ChKS: Skuczyński – Haponiuk, Grzesiuk, Leśniak, Jaroszek, J. Rak, Orłowski, Wójcicki, zawodnik testowany, Jodłowski, Lewkowicz. Od 46 min. na boisko weszli: Nazaruk, Guz, Fijoł, Zalewski, Grądz, Janiszewski, Krawiec, Jabłoński, Tomaszewski.

ROZTOCZE SZCZEBRZESZYN – ChKS CHEŁMIANKA (juniorzy starsi) 4:4 (1:2)

Gole dla Chełmianki: Lewkowicz, Jodłowski, Tomaszewski, Wójcicki.