Juniorzy powrócili na zwycięską ścieżkę

Po trzech przegranych z rzędu juniorzy Chełmianki jechali do najsłabszej drużyny ligi makroregionalnej – Staru/Juventa Starachowice po trzy punkty. – Musimy się odblokować, chcemy wygrać ten mecz i zapomnieć o złej passie – mówił przed meczem trener Jan Konojacki.

Chełmianka od pierwszych minut przejęła inicjatywę nad spotkaniem. – Cały mecz w zasadzie toczył się pod nasze dyktando – twierdzi trener Konojacki. – Długimi fragmentami utrzymywaliśmy się przy piłce, choć na początku brakowało nam cierpliwości przy akcjach pod bramka przeciwnika. Z każdą minutą było już coraz lepiej. W 25 min. po stałym fragmencie gry strzeliliśmy gola. Mariusz Jaroszek z bliskiej odległości wepchnął piłkę do siatki. Rywal w zasadzie nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Grał prostą piłkę, rzucał długie podania w kierunku napastników, co było bardzo czytelne. W drugiej połowie przeprowadziliśmy dobre zmiany, zawodnicy, którzy weszli na boisko wnieśli sporo ożywienia. Dwie bardzo dobre okazje do podwyższenia prowadzenia miał Paweł Wójcicki, a obu przypadkach skutecznie interweniował bramkarz Staru. W 73 min. jedyny raz daliśmy się zaskoczyć i zawodnik gospodarzy wykorzystał sytuację sam na sam z Jakubem Szymkowiakiem. Mimo straconej bramki mocno wierzyliśmy w to, że uda się zdobyć zwycięskiego gola. W 87 min. Wójcicki, po ładnej akcji, został sfaulowany w polu karnym, jedenastkę pewnie wykonał Radosław Grzesiuk i mogliśmy się cieszyć z wygranej. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, na pewno z większym optymizmem przystąpimy do kolejnego meczu z Garbarnią Kraków u siebie – dodaje szkoleniowiec Chełmianki.

Spotkanie juniorów starszych Chełmianki z Garbarnią odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 17.00 na stadionie miejskim w Chełmie.

STAR/JUVENTA STARACHOWICE – ChKS CHEŁMIANKA 1:2 (0:1)

Bramki dla Chełmianki strzelili Jaroszek w 25 min. i Grzesiuk w 87 min. z rzutu karnego.

ChKS: Szymkowiak – Olszak, Salewski, Jaroszek, Leśniak (86 Jaszcz), Rak (46 Zalewski, 65 Haponiuk), Grzesiuk, Jabłoński (51 Głębocki), Grądz (64 Lewkowicz), Jodłowski, Krawiec (46 Wójcicki).

A oto pozostałe wyniki 10. kolejki ligi makroregionalnej grupy „D”, juniorów starszych: Orlęta Radzyń Podlaski – SMS Resovia Rzeszów 1:1, Garbarnia Kraków – Orlęta Kielce 3:0, Stal Rzeszów – Hutnik Kraków 1:3.