4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Juniorzy powalczą o grupę mistrzowską

3 min read

Niedzielnym meczem z Ładą Biłgoraj juniorzy starsi Chełmianki zainaugurują sezon 2017/2018 w I Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Jana Konojackiego będą walczyć o awans do grupy mistrzowskiej, w której wiosną osiem zespołów stoczy bój o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów.
Nowy sezon w wojewódzkich rozgrywkach juniorów będzie różnił się od dotychczasowych. Drużyny będą walczyć w dwóch 8-zespołowych grupach. Juniorzy starsi Chełmianki trafili do grupy południowej i zmierzą się w niej w wymagającymi rywalami: Hetmanem Zamość, Motorem Lublin, Lublinianką, Sygnałem Lublin, Górnikiem Łęczna, Tomasovią Tomaszów Lubelski i Ładą Biłgoraj. Jesienią wszystkie drużyny zagrają ze sobą mecz i rewanż. W sumie 14 spotkań. Cztery najlepsze zespoły uzyskają awans do grupy mistrzowskiej i wiosną będą walczyć o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów. Pozostałe natomiast znajdą się w grupie spadkowej i powalczą o pozostanie w I Lidze Wojewódzkiej.


– Naszym celem jest awans do grupy mistrzowskiej. Mamy bardzo trudnych rywali, z którymi na pewno nie będzie łatwo, ale jesteśmy dobrej myśli. Sparingi pokazały, że w drużynie drzemie potencjał – mówi Jan Konojacki, trener juniorów Chełmianki. – Do każdego meczu musimy podejść skoncentrowani, z szacunkiem do przeciwnika i zdawać sobie sprawę, czego chcemy. Zawodnicy wiedzą, że najlepsi z nich mają realne szanse, by trafić do  pierwszego zespołu Chełmianki. W mojej drużynie jest spora grupa piłkarzy, którzy przy ciężkiej, systematycznej pracy i ciągłym rozwoju, za rok lub dwa mogą przebić się do zespołu seniorów. Każdy z nich jest pod obserwacją trenerów pierwszej drużyny. Ośmiu piłkarzy dostało szansę w sparingu z seniorami Podlasia Biała Podlaska. Była to dla nich doskonała lekcja. Chłopcy mogli sami przekonać się, ile pracy muszą jeszcze wykonać, by mogli znaleźć się w pierwszej drużynie Chełmianki. Ja w nich wierzę! – dodaje szkoleniowiec chełmskiej drużyny.
Juniorzy Chełmianki przygotowania rozpoczęli w połowie lipca. Do zespołu Jana Konojackiego dołączyło kilku piłkarzy z rocznika 2000, wychowanków UKS Niedźwiadek. Chełmianka i Niedźwiadek mają podpisane porozumienie, na mocy którego zawodnicy, którzy ukończą wiek juniora młodszego, zasilają szeregi Chełmianki.
Przez tydzień młodzi piłkarze przebywali na obozie w Zwierzyńcu. – Chłopcy wykonali tam ciężką pracę, która powinna zaprocentować w trakcie rozgrywek – twierdzi trener Konojacki.
Juniorzy starsi Chełmianki rozegrali także kilka sparingów, nie przegrywając żadnego. W pierwszym meczu z juniorami młodszymi Niedźwiadka zwyciężyli aż 9:0. W kolejnym zremisowali 2:2 ze swoimi rówieśnikami z Hetmana Zamość. Na obozie pokonali seniorów Sokoła Zwierzyniec 3:1 i juniorów starszych Sygnału Lublin 5:1. Następnie zwyciężyli z grającą w chełmskiej lidze okręgowej Unią Białopole 8:2. W ubiegłym tygodniu natomiast w dwumeczu z Granicą Dorohusk i 4-ligową Włodawianką (po 45 minut) zremisowali 1:1 i 1:1.
– Nie możemy tylko patrzeć na wyniki sparingów, bo liga rządzi się swoimi prawami. Nie mniej jednak, uzyskane przez nas dobre rezultaty w meczach kontrolnych pozwalają nam z optymizmem spoglądać w przyszłość – twierdzi trener Konojacki.
Kadra juniorów Chełmianki liczy sobie 18 graczy (z czego trzej zawodnicy trenują też z pierwszym zespołem). Są w niej: Szymon Niemczuk, Jakub Szymkowiak (bramkarze), Mariusz Jaroszek, Jakub Czepiel, Krzysztof Rak (kapitan zespołu), Przemysław Pieczonka, Adrian Osoba, Michał Górny, Robert Siarnik, Damian Kuśmierz, Adrian Tabaczek, Damian Jabłoński, Dawid Dyszewski, Michał Grądz, Mateusz Tomaszewski, Jakub Jaszcz, Paweł Baryła, Patryk Dubaczyński.
W swoim pierwszym meczu juniorzy Chełmianki zagrają już w niedzielę 13 sierpnia o 11.00 na stadionie miejskim w Chełmie z Ładą Biłgoraj. Wstęp wolny. W drugiej kolejce podopieczni trenera Konojackiego zmierzą się na wyjeździe z Lublinianką – środa 16 sierpnia o 15.30.