Juniorzy starsi Chełmianki rozegrali pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Na sztucznej murawie w Zamościu, po dobrej grze, zremisowali ze swoimi rówieśnikami z Resovii Rzeszów 3:3 (1:3).

Trener Jan Konojacki po meczu był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Gole dla Chełmianki zdobyli: Damian Kuśmierz, Dawid Kuśmierz i Krzysztof Rak.

Na spotkanie z występującą w Centralnej Lidze Juniorów Starszych Resovią Rzeszów trener Jan Konojacki zabrał 21 piłkarzy, w tym sześciu zawodników z rocznika 2000 i jednego z 2001 grających w Niedźwiadku, którzy w przyszłym sezonie przejdą do zespołu Chełmianki. Pierwszą połowę chełmska drużyna rozpoczęła w składzie: Chwedorczuk – Górny, Sz. Jodłowski, Renowski, Dubaczyński, Jabłoński, Pieczonka, Damian Kuśmierz, Grądz, Tabaczek, Jaszcz (31 Szady).

W pierwszych 45 minutach gra była raczej wyrównana. Momentami przeważała Resovia, chwilami lepiej grała Chełmianka, ale jako pierwsi gola po stałym fragmencie gry strzelili rzeszowianie. – Nasza odpowiedź była jednak błyskawiczna, bo w 32 min., czyli dwie minuty po stracie gola, po szybkiej, bardzo ładnej akcji Michał Grądz doskonale dograł do Damiana Kuśmierza, który uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki – opowiada Jan Konojacki, trener Chełmianki. – Co prawda przed przerwą straciliśmy dwa gole, również po stałych fragmentach, ale w drugiej połowie dominowaliśmy na boisku, stwarzaliśmy sobie okazje do zdobycia gola, były słupki i poprzeczki, a nasz bramkarz Jakub Szymkowiak w zasadzie nie miał co robić.

Drugie 45 minut Chełmianka rozpoczęła w składzie: Szymkowiak – Jaroszek, Sz. Jodłowski, Adamski, Czepiel, Rak, Damian Kuśmierz, Bryk, Siarnik, Dawid Kuśmierz, Szady (61 J. Jodłowski). Drugiego gola chełmscy juniorzy zdobyli w 80 min. – Na indywidualną akcję zdecydował się Dawid Kuśmierz – relacjonuje trener Konojacki. – Odważnie wbiegł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi Resovii. Nasza gra po zmianie stron mogła się podobać. Widać było, że zawodnikom zależy na zmianie wyniku. W 90 min. w polu karnym został sfaulowany Jakub Jodłowski i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Krzysiek Rak. Przy lepszej skuteczności mogliśmy ten mecz wygrać. To był bardzo pożyteczny sparing. Mieliśmy możliwość skonfrontowania się z wymagającym i wyżej notowanym przeciwnikiem. Faktem jest, że juniorzy Resovii są na innym etapie przygotowań, niż mój zespół. Dodatkowo graliśmy dwoma jedenastkami. Tylko Damian Kuśmierz i Szymon Jodłowski, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną, rozegrali pełne 90 minut. Jestem zadowolony z postawy zespołu, cieszę się też z możliwości sprawdzenia kilku zawodników z rocznika 2000, którzy latem przejdą do zespołu juniorów starszych. Ci chłopcy mają potencjał i wierzę mocno, że będą stanowić o sile naszej drużyny.

Juniorzy starsi Chełmianki w niedzielę wystąpią w Halowych Mistrzostwach Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, ale w rywalizacji z seniorami. Początek gier w Miejskiej Hali Sportowej od 9.00.