29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Juniorzy ograli Unię Rejowiec

1 min read

Drugie zwycięstwo w meczach kontrolnych odnieśli juniorzy starsi Chełmianki. Podopieczni Jana Konojackiego pokonali Unię Rejowiec 3:0 (2:0). Wszystkie trzy bramki zdobył Dawid Kuśmierz (25, 36, 68 min.).

Pierwszy kwadrans spotkania należał do Unii, która zagrała wysokim pressingiem, co utrudniało juniorom Chełmianki grę atakiem pozycyjnym. Po 15 min. zespół trenera Jana Konojackiego doszedł do głosu, zaczął grać szybko, kombinacyjnie, wygrywać pojedynki jeden na jednego, a co najważniejsze, strzelał bramki. – Zawodnicy bardzo dobrze wywiązali się z zadań taktycznych, które określiliśmy sobie w szatni. Zmieniliśmy nasze ustawienie na boisku, zagraliśmy dojrzale i odpowiedzialnie. Mieliśmy kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale przy wykańczaniu 100-procentowych sytuacji zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala. Zespół z Rejowca ma w swoim składzie wielu doświadczonych graczy, zaawansowanych technicznie i wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Potwierdziło się to na boisku. Dla nas był to wartościowy sparing, rozgrywany w arcytrudnych warunkach – powiedział po meczu Jan Konojacki.

Chełmianka zagrała w składzie: Chwedorczuk (46 zawodnik testowany) – Czepiel, Renowski, Adamski, Górny, Rak, Bryk, Dawid Kuśmierz, Tabaczek (46 zawodnik testowany), Szady (46 Pieczonka), Zakrzewski (46 Baryła).