8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Juniorzy nie dali rady Stali

2 min read

To był chyba najsłabszy występ juniorów starszych Chełmianki w lidze makroregionalnej. Szwankowała przede wszystkim organizacja gry, szczególnie w defensywie. Tym samym Stal zrewanżowała się za porażkę u siebie. W Rzeszowie podopieczni Jana Konojackiego wygrali 2:1.

– Mamy dużo do poprawy, popełniliśmy za dużo prostych błędów, które nie powinny nam się przydarzyć. Brakowało nam utrzymania się przy piłce, co skutkowało tym, że nie było płynności w naszej grze. Ataki kończyliśmy po dwóch, trzech podaniach. Zabrakło nam też trochę szczęścia i zimnej krwi, bo sytuacje strzeleckie mieliśmy. Mogliśmy się zachować lepiej przy stuprocentowych okazjach. Na pewno zastanawia trzecia porażka z rzędu. Szybko musimy o niej zapomnieć i wrócić na właściwe tory. Na treningach czeka nas dużo ciężkiej pracy, sezon jeszcze trwa i chcemy wywalczyć jak najwięcej punktów oraz zająć jak najwyższe miejsce. Wiemy, że stać nas na lepszą grę i zwycięstwa, co pokazaliśmy już w tej lidze. W sobotę jedziemy do Starachowic na mecz z tamtejszym Starem/Juventą i zrobimy wszystko, by wywieźć stamtąd komplet punktów – powiedział po meczu Jan Konojacki, trener juniorów Chełmianki.

A oto pozostałe wyniki 10. kolejki ligi makroregionalnej grupy „D”, juniorów starszych: Orlęta Kielce – Star/Juventa Starachowice 0:0, Hutnik Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0, SMS Resovia Rzeszów – Garbarnia Kraków 1:0. W tabeli prowadzi Hutnik Kraków – 23 pkt., przed Garbarnią Kraków – 21 pkt., SMS Resovia – 18 pkt. Chełmianka zajmuje 4. pozycję z dorobkiem 11 pkt.

ChKS CHEŁMIANKA – STAL RZESZÓW 0:3 (0:1)

ChKS: Szymkowiak – Olszak, Leśniak, Salewski, Jaroszek (75 Guz), Grzesiuk (83 Orłowski), Grądz, Jodłowski (83 Krawiec), Wójcicki (77 Głębocki), Jaszcz (46 Rak), Jabłoński (64 Lewkowicz).