Trzy wygrane zapewniły juniorom starszym Chełmianki prawo gry w finale Halowych Mistrzostw Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w kategorii seniorów. Finałowe mecze odbędą się w sobotę 28 stycznia.

W niedzielę zostały rozegrane eliminacyjne mecze Halowych Mistrzostw Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w kategorii seniorów. W grupie „A” rywalizowali juniorzy starsi Chełmianki, grający na co dzień w Pierwszej Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Podopieczni Jana Konojackiego zmierzyli się kolejno z: Orłem Srebrzyszcze, Vitrumem Wola Uhruska, Ogniwem Wierzbica i Leszkopolem Bezek.

Pierwszy mecz z Orłem nie wyszedł naszym juniorom. Zespół Chełmianki uległ lepiej dysponowanym rywalom 2:5. W kolejnym zespół trenera Konojackiego zagrał z Vitrumem. Przeciwnik prowadził 1:0, ale końcówka należała do naszej drużyny. Dwie bramki w ostatnich dwóch minutach gry dały Chełmiance wygraną 2:1. W trzecim pojedynku z Ogniwem dominacja naszych juniorów nie podlegała żadnej dyskusji. Wygrana 7:1 przybliżyła ich do awansu do finału. Kropkę nad „i” chełmski zespół postawił w meczu z Leszkopolem. Rywal jedynie w pierwszej połowie i na początku drugiej części spotkania starał się prowadzić wyrównaną walkę. Po czerwonej kartce dla jednego z piłkarzy Leszkopolu, za uderzenie w twarz Arkadiusza Szadego, nasza drużyna szybko zdobyła trzeciego i czwartego gola, potem piątego, by ostatecznie wygrać 5:2.

Oprócz juniorów Chełmianki awans z grupy „A” do finału wywalczył też Orzeł Srebrzyszcze, który wygrał wszystkie mecze. Spotkania finałowe o mistrzostwo ChOZPN odbędą się w sobotnie popołudnie, 28 stycznia, w Miejskiej Hali Sportowej.