Juniorzy Chełmianki liderami!

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze Chełmianki, choć łatwo nie było, bo juniorzy Górnika zaprezentowali się w Chełmie z dobrej strony. W 10 i 12 min. stworzyli sobie dwie stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola.

Najpierw słupek uratował gospodarzy przed utratą bramki, a następnie dobrze interweniował Szymon Niemczuk, który końcami palców wybił piłkę na róg. Z kolei w 43 min. jeden z zawodników gości z 25 metrów trafił w poprzeczkę. W pierwszej połowie Górnik sprawiał lepsze wrażenie. U zawodników Chełmianki widać było zmęczenie po środowej potyczce z Lublinianką. Górnicy swój mecz z 2. kolejki przełożyli, dzięki czemu byli bardziej wypoczęci. Do przerwy gospodarze nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola. Strzały z dystansu Michała Grądza i Krzysztofa Raka były niecelne, a piłkę po uderzeniu Damiana Kuśmierza z wolnego bez problemów złapał bramkarz gości.

Po zmianie stron Górnik znów groźnie zaatakował, ale Jakub Szymkowiak dwukrotnie pokazał się z jak najlepszej strony, broniąc mocne strzały rywali. Coraz śmielej za to zaczęli atakować podopieczni Jana Konojackiego. W 64 min. lewą stroną przedarł się Grądz, dograł piłkę pod bramkę, a Robert Siarnik z 2 metrów przestrzelił. W 70 min. po rzucie rożnym piłka uderzyła w rękę stojącego w polu karnym obrońcy i sędzia pokazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Grądz. Górnik ruszył odrabiać straty, Chełmianka z kolei nastawiła się na kontrataki i mogła pokusić się o drugiego gola, gdyby ostatnie podanie było dokładniejsze. W 85 min. po błędzie defensywy goście doprowadzili do remisu, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Jana Konojackiego. W doliczonym czasie gry, po szybkim kontrataku, świetnym podaniem w uliczkę do Jakuba Jaszcza popisał się Kuśmierz. Jaszcz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika. Ten sfaulował chełmskiego napastnika, a że wszystko działo się w polu karnym, sędzia wskazał po raz drugi na wapno, zaś golkipera gości ukarał czerwoną kartką. Z jedenastu metrów znów pewnie strzelił Grądz i minutę później juniorzy Chełmianki mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

W następnej kolejce Chełmianka zagra na wyjeździe z Sygnałem Lublin (26 bm. o 13.30).

ChKS CHEŁMIANKA – GÓRNIK ŁĘCZNA 2:1 (0:0)

Bramki dla Chełmianki zdobył Michał Grądz w 70 i 90+2 min., obie z rzutów karnych.

ChKS: Niemczuk (46 Szymkowiak) – Czepiel (44 Jabłoński), Osoba, Górny, Dubaczyński, Pieczonka (72 Baryła), Rak, Tabaczek (61 Jaszcz), Grądz, Kuśmierz, Siarnik.

Wyniki 2. kolejki: Lublinianka – Chełmianka 1:3, Łada Biłgoraj – Motor Lublin 0:1, mecze przełożone: Hetman Zamość – Tomasovia Tomaszów Lubelski (30.08), Górnik Łęczna – Sygnał Lublin (27.09). Z 1. kolejki: Motor – Tomasovia 1:2.

Wyniki innych meczów 3. kolejki: Tomasovia Tomaszów Lubelski – Łada Biłgoraj 6:0, Motor Lublin – Lublinianka Lublin 5:1, Sygnał Lublin – Hetman Zamość 0:2.