29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Jeden punkt juniorów w Łukowie

2 min read

Juniorzy starsi Chełmianki zremisowali na wyjeździe z Orlętami Łuków 1:1 (1:1), w kolejnym meczu I ligi wojewódzkiej. Gola w 45 min. strzelił Krzysztof Rak.

– Biorąc pod uwagę liczbę straconych goli w poprzednich spotkaniach, w Łukowie postanowiłem, że głównie skupimy się na grze defensywnej i szybkich kontratakach – mówił po meczu Jan Konojacki, trener chełmskich juniorów. – Ta taktyka przyniosła skutek, choć pierwsi straciliśmy gola. Do przerwy Orlęta były zespołem nieco lepszym, częściej przebywały w posiadaniu piłki, ale jeszcze przed zejściem do szatni udało się nam wyrównać. Po szybkiej kontrze Krzysiek Rak zauważył, że bramkarz przeciwnika stoi daleko od bramki i ładnym lobem z ponad 35 metrów umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a momentami przewagę miała Chełmianka. – Były sytuacje do zdobycia zwycięskiej bramki, ale zabrakło skuteczności. Cieszymy się z tego punktu, mamy nadzieję, że w kolejnym meczu sięgniemy już po pełną pulę – mówi J. Konojacki. W niedzielę 16 bm. na stadionie miejskim w Chełmie juniorzy starsi Chełmianki zagrają z Victorią Parczew. Początek o 11.00.

Chełmianka w Łukowie zagrała w składzie: Niemczuk – Adamski, Renowski (58 Szady), Bryk (79 Siepsiak), Czepiel, Górny (69 Zakrzewski), Otkała (56 Kozaczuk), Pieczonka, Rak, Siarnik, Tabaczek.

Pozostałe wyniki: Lewart Lubartów – Widok Lublin 0:3, Górnik Łęczna – Hetman Zamość 2:1, Victoria Parczew – Łada Biłgoraj 2:2, Janowianka Janów Lubelski – Wisła Puławy 2:3, Orlęta Radzyń Podlaski – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:2.