W środowe popołudnie piłkarze Chełmianki rozegrali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi lubelsko-podkarpackiej. W 32 kolejce pokonali drużynę AMSPN Hetman Zamość 3:0(1:0) po dwóch golach Damiana Kopruchy oraz jednym Mateusza Poczwardowskiego. Dzięki środowej wygranej biało-zieloni awansowali na 9. miejsce tabeli trzeciej ligi.

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm

Mecz z ostatnią drużyną w tabeli wywołał duże zainteresowanie wśród kibiców. Na stadionie w Chełmie zjawiło się ponad 1100 osób, w tym duża 350 osobowa grupa sympatyków Hetmana. Biało-zieloni zaczęli ostrożnie, lecz z każdą minutą meczu, akcje naszych piłkarzy rozgrywane w ataku pozycyjnym były coraz groźniejsze. Szanse na pierwszego gola mieli Łukasz Jankowski, Oleksij Prytuliak, Michał Kobiałka i Hubert Tomalski, ale dopiero w 43 minucie po stałym fragmencie gry udało się umieścić piłkę w siatce. Skutecznym egzekutorem był Damian Koprucha. W drugiej połowie przewaga podopiecznych Artura Bożyka była jeszcze bardziej widoczna. Chełmianka cały czas atakowała słabnących z minuty na minutę gości, czego efektem były kolejne dwie bramki zdobyte przez Damiana Kopruchę i Mateusza Poczwardowskiego. Należy dodać, że szanse na zdobycie gola ponownie mieli Prytuliak, Tomalski oraz Wójcik, natomiast goście z Zamościa ani razu, poważnienie nie zagrozili Łukaszowi Kijańczukowi.

Cieszą kolejne trzy punkty zdobyte przez naszych piłkarzy oraz fakt, iż żaden z piłkarzy nie został upomniany żółtym kartonikiem. W perspektywie meczu z Resovią, trener Artur Bożyk będzie miał do dyspozycji wszystkich piłkarzy, łącznie z powracającym do zdrowia Patrykiem Mazurkiem. Przypominamy, że mecz w Rzeszowie już w sobotę, 28 maja o godzinie 17:00.

Chełmianka Chełm – AMSPN Hetman Zamość 3:0 (1:0) Damian Koprucha 44′, 62′, Mateusz Poczwardowski 73′

Chełmianka: Kijańczuk, Wójcik, Krzyżak, Sękowski, Jankowski (69′ Poczwardowski), Kwiatkowski, Uliczny, Kobiałka, Tomalski, Pritulak, Koprucha (75′ Kowalski)

Hetman: Kowiński, Fidler, Czarniecki, Płotnikiewicz (46′ Bukowski), Rogalski, Myszka, Witkowski, Bubeła, Daszek, Nowak, Karaszewski (88′ Pilipczuk)