Chełmianka pokonała Sokoła Sieniawa 3:2 (1:1) w meczu 30 kolejki spotkań III ligi lubelsko-podkarpackiej. Ozdobą spotkania były bramki zdobywane przez naszych piłkarzy.

Lepiej rozpoczęli goście z Sieniawy, którzy w 18 minucie wykorzystali niezdecydowanie naszej formacji defensywnej i za sprawą Bartłomieja Makowskiego wyszli na prowadzenie 1:0. Biało-zieloni długo nie mogli sobie poradzić z obroną Sokoła, na szczęście w 43 minucie wspaniałym strzałem zza pola karnego popisał się Oleksij Prytuliak pokonując bramkarza gości. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej części gry w dalszym ciągu atakowali biało-zieloni, a efektem tego był filmowy gol Huberta Tomalskiego w 50 minucie, dający nam prowadzenie 2:1. Kolejne akcje powinny przynieść więcej bramek dla Chełmianki, jednak brakowało skuteczności. Trzynaście minut przed końcem spotkania, podopieczni Artura Bożyka sami sprokurowali groźną sytuację pod własną bramką. Piłka spadła na 10 metr wprost pod nogi Pawła Hassa, który nie zwykł marnować takich okazji. Prostym podbiciem umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Kijańczuka. Wydawało się, że po raz kolejny stracimy pewne trzy punkty w ostatnich minutach meczu. Nasi piłkarze nie poddali się, walczyli do końca, za co zostali nagrodzeni w 83 minucie. Ładnym strzałem popisał się Mateusz Poczwardowski, wyprowadzając Chełmiankę na prowadzenie 3:2. W ostatnich minutach na boisku było sporo nerwowości, nieuznana bramka dla Sokoła, ale tym razem skończyło się szczęśliwie. Trzy punkty zostały w Chełmie. Brawa za walkę do ostatnich sekund oraz piękne gole, które mogły być ozdobą niejednego spotkania ekstraklasy.

Już w najbliższą środę Chełmianka rozegra kolejne spotkanie, tym razem w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu chełmskiego. W Fajsławicach biało-zieloni zagrają z miejscowym Frassati, którego szkoleniowcem jest były zawodnik Chełmianki, Daniel Krakiewicz. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Chełmianki na mecz do Fajsławic.

CHEŁMIANKA – Sokół Sieniawa 3:2(1:1) Oleksij Prytuliak 43′, Hubert Tomalski 50′, Mateusz Poczwardowski 83′ – Bartłomiej Makowski 18. Paweł Hass 77′, widzów 200, sędziował Michał Ziemba (Rzeszów)

Chełmianka: Kijańczuk – Wójcik, Kwiatkowski, Sękowski, Mazurek (46′ Krzyżak), Jankowski (90′ Kowalski), Kobiałka, Poczwardowski, Prytuliak, Tomalski, Uliczny (86′ Fornal)

Sokół Sieniawa: Ćwiczak – Syvyi (64′ Gnatek), Kapuściński, Makowski, Skała, Milcz (73′ Lubiński), Sowiński, Trawka (61′ Bańka), Szewc (61′ Kołodziej), Walat, Hass

żółte kartki: Mazurek, Prytuliak (Chełmianka) – Syvyi, Kapuściński, Makowski