4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Do siatki trafiali Mateusze…

2 min read

Dobra gra i zasłużone zwycięstwo Chełmianki. Podopieczni Artura Bożyka w swoim szóstym meczu kontrolnym pewnie pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 2:0. Na listę strzelców wpisali się Mateusze: Kompanicki i Olszak. Okazji do zdobycia następnych goli nie brakowało.

Chełmianka do meczu przystąpiła nie tylko bez ciągle leczących kontuzje Pawła Jabkowskiego i Huberta Kotowicza, ale również bez Aleksieja Prytuliaka i Przemysława Kwiatkowskiego. Pierwszy z nich, jak już informowaliśmy, doznał urazu podczas spotkania kontrolnego w Stalowej Woli, drugi natomiast na jednym z ostatnich treningów.

Chełmianie rozpoczęli mecz z dwójką napastników, Mateuszem Olszakiem i Michałem Budzyńskim. Od pierwszych minut uzyskali wyraźną przewagę. Lepiej niż rywale operowali piłką i zdecydowanie częściej gościli na przedpolu bramki przeciwnika. Pierwszej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Przemysław Banaszak, który odbitą przez bramkarza z Radzynia Podlaskiego piłkę posłał obok bramki. Na gola trzeba było poczekać do 24 min. Wtedy to podopieczni trenera Bożyka wykorzystując wysoki pressing odebrali Orlętom piłkę, Olszak podał do wbiegającego w pole karne Kompanickiego, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył prowadzenie dla Chełmianki. Do przerwy przeciwnik ani razu poważnie nie zagroził bramce Damiana Drzewieckiego.

Po zmianie stron sytuacji podbramkowych było o wiele więcej. Zwłaszcza wypracowanych przez Chełmiankę. Do siatki w 66 min. trafił dopiero Olszak. Po rzucie rożnym nowo pozyskany napastnik Chełmianki uderzył piłkę głową, bramkarz rywali odbił ją przed siebie, dopadł do niej Olszak i podwyższył wynik. Pod bramką Drzewieckiego też było gorąco. Chełmski bramkarz pewnie obronił dwa strzały zawodników Orląt z bliskiej odległości. Nie dał się też pokonać broniąc dwa uderzenia z 16 metrów. W samej końcówce trzeciego gola mógł zdobyć Dawid Niewęgłowski, ale nie wykorzystał dobrego podania od Pawła Ulicznego i sytuacji sam na sam z bramkarzem Orląt.

W sobotę 3 marca o 11.00 Chełmianka zagra w Zamościu z miejscowym Hetmanem.

 

ChKS CHEŁMIANKA – ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI 2:0 (1:0)

1:0 – Kompanicki (24), 2:0 – Olszak (66).

ChKS: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Chodziutko, D. Niewęgłowski, Banaszak, Piekarski, Uliczny, Kompanicki, Olszak, Budzyński. Na zmiany wchodzili: Kowalczyk, Chariasz, Maliszewski, Koszel.