17-letni Dawid Sąsiadek został nowym zawodnikiem trzecioligowej Chełmianki. Pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w UKS Niedźwiadek Chełm, a ostatnio reprezentował barwy BKS Lublin. Prywatnie jest synem byłego piłkarza Chełmianki, napastnika Tomasza Sąsiadka.

Dawid Sąsiadek podpisał z Chełmianką 4,5-letni kontrakt. Zawodnik od początku okresu przygotowawczego trenował z drużyną trenera Tomasza Złomańczuka. – Z każdym treningiem stawał się coraz lepszy. Wystąpił w większości sparingów, w których pokazał się z dobrej strony, dlatego też postanowiliśmy pozyskać tego zawodnika – tłumaczy prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński. – Dawid jest zawodnikiem perspektywicznym, wiążemy z nim spore nadzieje. Dajemy mu szansę rozwoju i gry w seniorach, mimo młodego wieku.

Dawid Sąsiadek jest wychowankiem UKS Niedźwiadek Chełm. Ostatnie 2,5 roku spędził w BKS Lublin, grając w Centralnej Lidze Juniorów i Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Prywatnie jest synem Tomasza Sąsiadka, byłego napastnika Chełmianki. Grać może w środku pomocy, na skrzydle, ale także na prawej obronie.