29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Czwarte wzmocnienie Chełmianki!

2 min read

20-letni Paweł Uliczny to kolejny piłkarz, który wiosną zagra w barwach Chełmianki! Wychowanek Avii Świdnik, jesienią na zasadzie wypożyczenia występował na boiskach II ligi w Radomiaku. Od ponad trzech lat jest zawodnikiem Śląska Wrocław. Grał w Młodej Ekstraklasie, w której to z wrocławskim klubem zajął medalowe trzecie miejsce. Ma na swoim koncie mecze w młodzieżowych reprezentacjach Polski!


Paweł Uliczny jest ofensywnym pomocnikiem. – To taka boiskowa „ósemka” – mówi o zawodniku Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Paweł ma naprawdę duże umiejętności, a ich próbkę zademonstrował podczas środowego sparingu z Włodawianką.
Paweł Uliczny jest wychowankiem Avii Świdnik. W wieku 17 lat, wiosną 2013 roku, jako niezwykle uzdolniony junior trafił do Śląska Wrocław. Grał w Młodej Ekstraklasie. W 12 wiosennych występach strzelił jednego gola – Polonii Warszawa. W kolejnych dwóch sezonach występował w rezerwach Śląska w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Zagrał w 25 meczach, zdobywając 5 goli. Ówczesny trener pierwszej drużyny, grającej w ekstraklasie, Stanislaw Levy, dołączył Ulicznego do szerokiej kadry Śląska. Wychowanek Avii trenował z takimi zawodnikami, jak Sebastian Mila, Waldemar Sobota, czy Marco Paixao. Był też na zgrupowaniu pierwszego zespołu w Austrii. Uliczny zagrał również w reprezentacji Polski do lat 19.
W kolejnym sezonie wystąpił w 22 meczach III ligi, strzelają jednego gola. Latem ubiegłego roku Uliczny został wypożyczony ze Śląska do beniaminka II ligi, Radomiaka Radom. W barwach radomskiej drużyny rozegrał 14 ligowych spotkań, przebywając na boisku w sumie 635 minut. Uliczny nie grał tam jednak na swojej ulubionej pozycji, w środku pomocy, a na skrzydle. Po rundzie rozstał się z Radomiakiem i wrócił do Śląska. Pozyskaniem wartościowego pomocnika były zainteresowane inne kluby z III ligi, a także jeden z II ligi.
– Sygnały o tym, że Paweł może odejść z Radomia, dostaliśmy jeszcze w grudniu minionego roku – mówi Piotr Stępień, wiceprezes klubu ds. sportowych. – Nie ukrywam, że od samego początku byliśmy zainteresowani pozyskaniem tego gracza. W dalszym ciągu jest on młodzieżowcem, a to dodatkowy jego atut. Jest to piłkarz z dobrą lewą nogą, którego stać na niekonwencjonalne zagrania. Liczymy przede wszystkim na jego podania otwierające drogę do bramki. Nasz zespół powinien mieć z tego piłkarza dużo pożytku.
Paweł Uliczny został wypożyczony ze Śląska Wrocław do Chełmianki na okres rundy wiosennej. Sam zawodnik, decydując się na występy w zespole Artura Bożyka, chce przede wszystkim regularnie grać. Umowę z naszym klubem podpisał w dniu dzisiejszym.

Paweł Uliczny wiosną również będzie grał w zielonej koszulce, tyle że w barwach Chełmianki