4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chełmianka wraca do treningów

4 min read

Równo na dwa miesiące przed inauguracją rundy wiosennej w III lidze, piłkarze Chełmianki rozpoczną przygotowania do rozgrywek. Zespół trenera Artura Bożyka po raz pierwszy po dłuższej przerwie spotka się we wtorek 9 stycznia w Miejskiej Hali Sportowej. Na ten dzień zostały zaplanowane testy wydolnościowe. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe, w drużynie na pewno zostaje napastnik Przemysław Banaszak, natomiast niewykluczone, że w najbliższych dniach barwy klubowe zmieni jednak Michał Kobiałka.


Na 9 stycznia trener Chełmianki, Artur Bożyk, wyznaczył pierwsze zajęcia po przerwie świąteczno-noworocznej. W Miejskiej Hali Sportowej mają stawić się wszyscy zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej byli w kadrze chełmskiego zespołu. Będą również dwaj nowo pozyskani piłkarze, Mateusz Olszak i Piotr Piekarski. Obaj przyszli do Chełmianki z Avii Świdnik. Pierwszy z nich rozwiązał kontrakt ze świdnickim klubem za porozumieniem stron, drugi natomiast przechodzi do Chełmianki na zasadzie transferu definitywnego. Jeśli chodzi o kwestie kadrowe, jeszcze w styczniu na testach spodziewani są dwaj kolejni nowi młodzi zawodnicy, obrońca i pomocnik, ale już z przeszłością trzecioligową. Obaj wywodzą się z województwa lubelskiego. Niewykluczone, że na zajęciach zjawi się jeszcze jeden młodzieżowiec. Klub na pewno nie będzie szukał wzmocnienia na pozycji bramkarza. Damian Drzewiecki jest aktualnie numerem jeden, ale młody, niespełna 18-letni Jakub Szymkowiak, wychowanek UKS Niedźwiadek Chełm, systematycznie czyni postępy i kto wie, czy za rok, lub półtora na stałe nie wskoczy między słupki.
Co ważne, w chełmskim klubie zostaje napastnik Przemysław Banaszak, który na przełomie listopada i grudnia przebywał na testach w drugoligowym Radomiaku. Do transferu nie doszło, bo kluby nie osiągnęły porozumienia w kwestii ekwiwalentu za wyszkolenie. Jeszcze miesiąc temu wszystko wskazywało na to, że w Chełmiance na sto procent zostanie też Michał Kobiałka, testowany przez Wisłę Puławy. Oba kluby na początku nie porozumiały się co do warunków transferu i można było przypuszczać, że z przejścia Michała do wyższej ligi nic nie będzie. Sytuacja zmieniła się jednak przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Obie strony powróciły do rozmów i jak się dowiedzieliśmy, ich finał, korzystny dla samego zawodnika, jest bardzo blisko. – Na ten temat jeszcze nic nie możemy powiedzieć. Chcemy, aby sytuacja była jasna najpóźniej do wtorku 9 stycznia, kiedy nasz zespół wznowi treningi – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki.
Kluby czwartej ligi z kolei, a także z ligi okręgowej, wykazują zainteresowanie zawodnikami Chełmianki, którzy na jesieni grali najmniej. Na ten moment o jakichkolwiek odejściach nie ma mowy. Żeby którykolwiek z zawodników mógł odejść na wypożyczenie do innego klubu, Chełmianka najpierw musi pozyskać nowych graczy. Trener Bożyk chce mieć w kadrze 22 piłkarzy.
Jak będą wyglądać przygotowania piłkarzy Chełmianki do rundy wiosennej? W poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty zawodnicy będą trenować w Chełmie, w tym dwa razy w Miejskiej Hali Sportowej, raz na „Orliku” i raz w terenie. W środy i piątki będą korzystać z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie. – Dopóki w Chełmie taki obiekt nie powstanie, musimy wynajmować boiska poza miastem – twierdzi prezes Gardziński.
Gry kontrolne Chełmianka rozpocznie w sobotę 27 stycznia. Jej pierwszym rywalem będzie GKS Niemce. Dwa dni później podopieczni Artura Bożyka udadzą się na obóz do Miętnego koło Garwolina. Wraz z nimi na zgrupowanie pojadą również juniorzy starsi, prowadzeni przez trenera Jana Konojackiego. W Miętnem na koniec obozu 3 lutego Chełmianka rozegra mecz kontrolny z czwartoligową Wilgą Garwolin. Tydzień później wicelider III ligi, gr. IV uda się na sparing do Stalowej Woli, gdzie zagra z drugoligową Stalą. Następnie 14 lutego w środę Chełmianka w Łęcznej zmierzy się z pierwszoligowym Górnikiem, a 17 lutego w Świdniku rozegra dwumecz z miejscową Avią. W następnym meczu kontrolnym, 24 lutego w Lublinie Chełmianka zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski, a na tydzień przed inauguracją IV ligi w Zamościu spotka się z miejscowym Hetmanem – 3 marca.
Swój pierwszy ligowy mecz w tym roku Chełmianka rozegra na wyjeździe w Trzebini, z tamtejszym MKS. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę 10 marca, godz. 15.00. Tydzień później chełmianie zaprezentują się własnej widowni w spotkaniu przeciwko Sole Oświęcim, o ile ta przystąpi do rozgrywek (problemy finansowo-organizacyjno-kadrowe po wycofaniu się sponsora).