Piłkarze Chełmianki w sobotnim meczu sparingowym przegrali w Lubartowie z trzecim zespołem pierwszej ligi Górnikiem Łęczna 0:2 (0:1). Mimo porażki podopieczni Tomasza Złomańczuka zostawili po sobie dobre wrażenie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, pod względem fizycznym, niewiele ustępowali przeciwnikowi.

Chełmianka przez całe 90 minut starała się dotrzymać kroku rywalowi. Górnik częściej był w posiadaniu piłki, miał optyczną przewagę, ale też popełniał błędy i kilkakrotnie podopieczni Tomasza Złomańczuka skontrowali przeciwnika. W pierwszej połowie groźnie na bramkę Macieja Gostomskiego z dystansu strzelali Oleksiej Prytuliak i Krystian Wójcik. W obu przypadkach golkiper Górnika nie dał się zaskoczyć. W samej końcówce pierwszej części gry w zamieszaniu podbramkowym bliski szczęścia był Hubert Kotowicz, ale zabrakło centymetrów, by dopadł do piłki i oddał strzał. Łęcznianie bramkę zdobyli po błędzie indywidualnym jednego z chełmskich zawodników. Odzyskali piłkę na swojej połowie i wyszli z szybkim kontratakiem. Po dośrodkowaniu Sergiej Krykun strzelił głową, Jakub Szymkowiak odbił piłkę przed siebie, Krykun dograł do niepilnowanego Pawła Wojciechowskiego, który z trzech metrów dopełnił formalności. Górnik do przerwy stworzył jeszcze jedną dogodną okazję strzelecką, po której Przemysław Banaszak z 6 m uderzył piłkę głową, a ta odbiła się od poprzeczki.

W drugiej połowie chełmianie kilkakrotnie wyszli z kontrą, jednak źle rozegrali piłkę pod polem karnym rywala i obrońcy z Łęcznej zażegnywali niebezpieczeństwo. Najlepszą okazję miał testowany napastnik, który zamiast uderzać na bramkę, szukał podania do kolegi z drużyny. Pierwszoligowcy starali się podwyższyć rezultat, ale z wypracowanych kilku okazji, wykorzystali jedną. Chełmianka straciła piłkę na połowie rywala, Górnik wyprowadził szybki kontratak i po dośrodkowaniu w pole karne, Bartosz Śpiączka, mimo asysty obrońcy, strzałem przewrotką pokonał Szymkowiaka.

Chełmianka w tym spotkaniu zagrała w składzie: Szymkowiak – Wołos (75 Adamski), Budzyński, Mazurek, Brzozowski (46 zawodnik testowany I), Kotowicz (70 zawodnik testowany II), Bednara (46 Wawryszczuk), Wójcik, Skoczylas (60 Grądz), Prytuliak (75 zawodnik testowany IV), Myśliwiecki (46 zawodnik testowany III).

Z powodu urazów nie grali Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin. Pierwszy z nich w najbliższy poniedziałek powróci do treningów, drugi natomiast zajęcia wznowi tydzień później. Wtedy też przygotowania do sezonu rozpocznie Przemysław Kanarek, który w grudniu złamał rękę. Na poniedziałkowym treningu pojawi się już bramkarz Sebastian Ciołek, który przez ostatni tydzień leczył mięśniowy uraz. W środę 3 lutego o 16.30 Chełmianka w Białej Podlaskiej zagra sparing z Pogonią Siedlce, a w sobotę 6 lutego o 12.00 w Świdniku zmierzy się z Avią. Następnie 13 lutego rozegra mecz kontrolny z Lewartem w Lubartowie, a 20 lutego uda się do Radomia na pojedynek z trzecioligową Bronią.