29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chełmianka ruszyła z przygotowaniami

3 min read

W sobotę 7 stycznia piłkarze Chełmianki rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu 2016/2017. Na pierwsze spotkanie przybyło 21 piłkarzy, w tym trzech nowych graczy. Na początek trener Artur Bożyk i jego asystent Dariusz Banaszuk przygotowali dla zawodników testy wydolnościowe.

Piłkarze Chełmianki spotkali się, dzięki życzliwości dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Ewy Jakubowicz-Machajskiej w sali gimnastycznej „Piątki”. Na pierwszy trening stawiło się 21 zawodników. Zabrakło jedynie chorych Michała Budzyńskiego i Mateusza Krzyżaka, którzy zostali w domach.

– Michał od kilku dni zmaga się z chorobą i już w czwartek informował, że nie będzie go na pierwszych zajęciach. Mateusz natomiast w dniu treningu powiadomił mnie, że jest chory – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki.

Wśród 21 piłkarzy, którzy stawili się na treningu, trzech nie trenowało. Hubert Kotowicz jest po kontuzji i przechodzi proces rehabilitacji. Najprawdopodobniej za tydzień dołączy do zespołu, ale na początku będzie lekko trenował. W sparingach kibice zobaczą go najwcześniej w połowie lutego. Z kolei Przemysław Kwiatkowski, kapitan drużyny, a także Rafał Krupski są przeziębieni i woleli nie ryzykować, dlatego też oglądali trening kolegów z trybun.

W gronie trenujących piłkarzy było trzech nowych graczy: pozyskani jeszcze w grudniu minionego roku Mateusz Kompanicki i Jakub Niewęgłowski z Lewartu Lubartów, a także Patryk Pokrywka z Górnika II Łęczna, szybki skrzydłowy, który przez miesiąc będzie w Chełmiance na testach. W poniedziałek dołączy do niego inny zawodnik Górnika II Miłosz Turewicz, który również przyjedzie na miesięczne testy. Prawdopodobnie jeszcze w ciągu najbliższego tygodnia na zajęcia chełmskiej drużyny pojawi się jeszcze jeden gracz, który wzmocni formację defensywną.

– Jeśli chodzi o wzmocnienia, to na ten moment byłoby tyle, aczkolwiek nie zamykamy sobie możliwości pozyskania jeszcze jednego zawodnika z wyższej ligi. Nic jednak na siłę. Do kadry zespołu dołączył Damian Kuśmierz z juniorów starszych, będą z nami trenować wychowankowie Niedźwiadka Szymon Jodłowski i Dawid Kuśmierz, którzy dołączyli do seniorów na początku sezonu. Poza tym cieszą powroty do treningów Daniela Chariasza i Pawła Jabkowskiego, którzy jesienią leczyli kontuzje. Będziemy dysponować kadrą 24-25 piłkarzy, co na pewno sprzyja rywalizacji – mówi Artur Bożyk.

Pierwszy trening trwał blisko 2,5 godz. Zawodnicy po rozgrzewce przystąpili do testów wydolnościowych. Najlepszy wynik uzyskał Przemysław Banaszak. Dobrze zaprezentowali się też nowi zawodnicy, Pokrywka, Niewęgłowski i Kompanicki oraz Michał Kobiałka i Michał Wołos.

Chełmianka do rundy wiosennej będzie przygotowywała się na miejskich obiektach, w hali sportowej i na „Orliku”, a w każdą środę piłkarze skorzystają z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie. Raz w tygodniu zawodnicy spotkają się też na basenach w aquaparku. Pierwszy sparing rozegrają 28 stycznia w Lublinie z juniorami starszymi Motoru, występującymi na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.