8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chełmianka ruszyła z przygotowaniami

3 min read

W poniedziałek, 13 stycznia piłkarze Chełmianki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w III lidze piłkarskiej. Na pierwszym zajęciach, prowadzonych przez trenera Jana Konojackiego stawiło się 19 zawodników. Wśród trenujących byli między innymi Wołodymyr Hładkyj, Rafał Dobrzyński, Dawid Salewski, Paweł Wójcicki, a także Krzysztof Rak i Michał Grądz, którzy powrócili z wypożyczenia z zespołu Kłos Gmina Chełm. W zajęciach brali też udział piłkarze z zespołu juniorów starszych oraz kilku nowych zawodników, którzy będą testowani przez szkoleniowca Chełmianki. W tym tygodniu treningi z zespołem rozpoczną Piotr Kożuchowski oraz Damian Kuśmierz. Do Chełmianki wraca też Dawid Kuśmierz, który ostatnio był kontuzjowany, a wcześniej reprezentował czwartoligowy Powiślak Końskowola. W zespole pozostaje także Jakub Niewęgłowski, obecnie leczący kontuzję, której nabawił się pod koniec rundy jesiennej.

Kilku zawodników nie zagra wiosną w Chełmiance. Do Motoru Lublin z wypożyczenia powrócił młodzieżowiec Maciej Kraśniewski, z Avią Świdnik porozumiał się Paweł Uliczny, natomiast do Orląt Radzyń Podlaski przeszedł Przemysław Kwiatkowski, który będzie tam pełnił funkcję asystenta trenera Artura Bożyka. Dodatkowo z Hetmanem Zamość trenuje Norbert Myszka a z Siarką Tarnobrzeg – Paweł Wolski.

Jak mówi nowy trener biało-zielonych, Jan Konojacki – przygotowania do sezonu odbywają się na chełmskich obiektach sportowych sześć razy w tygodniu. Opiekun Chełmianki, liczy na duże zaangażowanie oraz dobrą frekwencję podczas dwumiesięcznego okresu przygotowawczego. W odmłodzonej kadrze, każdy z piłkarzy ma szansę udowodnić, że zasługuje na grę w III lidze. Pierwsze mecz kontrolne zaplanowano pod koniec stycznia. Wśród sparingpartnerów są zespoły trzecio i czwartoligowe z Lubelszczyzny. Oto plan gier kontrolnych:

25.01 – Sygnał Lublin – CHEŁMIANKA

29.01 – Wisła Puławy – CHEŁMIANKA

01.02 – Granit Bychawa – CHEŁMIANKA

12.02 – Tomasovia – CHEŁMIANKA

15.02 – Huragan Międzyrzec Podlaski – CHEŁMIANKA

22.02 – Hetman Zamość – CHEŁMIANKA

29.02 – Lublinianka – CHEŁMIANKA

W ubiegłym tygodniu przygotowania rozpoczęli także juniorzy młodsi Chełmianki. Podopieczni Radosława Leonowicza wzięli udział w turnieju halowym w Hrubieszowie. Rywalami Chełmianki (dwie drużyny), były dwa zespoły Unii Hrubieszów, Hetman Zamość, Włodawianka, Start Krasnystaw, Kryształ Werbkowice oraz Unia Białopole.

Zespół grający jako Chełmianka II zajął trzecie miejsce, natomiast Chełmianka I uplasowała się pozycję niżej.

Oto wyniki turnieju w Hrubieszowie oraz składy w jakich występowały oba zespoły Chełmianki.

Unia Białopole – Chełmianka I 0:4

Chełmianka II – Unia I Hrubieszów 5:1

Chełmianka I – Unia II Hrubieszów 1:1

Hetman Zamość – Chełmianka II 1:4

Start Krasnystaw – Chełmianka I 1:2

AP FPF Włodawa – Chełmianka II 0:6

Kryształ Werbkowice – Chełmianka I 0:6

W meczach półfinałowych Chełmianka II przegrała z Unią Białopole 0:1, natomiast Chełmianka I uległa w takim samy stosunku Hetmanowi Zamość. Na koniec turnieju obie drużyny Chełmianki powalczyły o trzecie miejsce. Lepsi okazali się zawodnicy grający jako Chełmianka II, wygrywając z jedynką 6:0.

Zespoły Chełmianki wystąpiły w następujących składach:

CHEŁMIANKA I – Wojtiuk, Kuźmiński, Tywoniuk, Owczarek, Dąbrowski, Barszczewski, Żurek, Wyrostek, Malec.

CHEŁMIANKA II – Nowowsad, Kuryś, Jeż, Szaja, Kołaczkowski, Mazurek, Marczuk, Klimowicz.

Należy wspomnieć, że zawodnik Chełmianki II, Łukasz Kołaczkowski został królem strzelców turnieju z dorobkiem 7 goli.

To pierwszy tegoroczny meldunek z przygotowań naszych zespołów do rundy wiosennej. Kolejne informacje dotyczące spraw personalnych i przygotowań będziemy przekazywać na bieżąco, poprzez media klubowe. Przypominamy, że runda wiosenna w czwartej grupie III ligi rozpocznie się w weekend 7-8 marca. Pierwszym rywalem podopiecznych Jana Konojackiego będzie Motor Lublin, a spotkanie odbędzie się na Arenie Lublin.