5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chełmianka pozyskała Cezarego Osucha

3 min read

Cezary Osuch został nowym zawodnikiem Chełmianki. 28-latek jest bramkarzem, a swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Legii Warszawa. W Akademii Piłkarskiej stołecznego klubu spędził 14 lat. Szkolił go m.in. jeden z najlepszych specjalistów w kraju, Krzysztof Dowhań.

Chełmianka od początku sezonu poszukiwała bramkarza na co najmniej trzecioligowym poziomie. Latem na testach pojawiło się dwóch zawodników z klubów z wyższych lig, ale żaden z nich nie przekonał do siebie trenera chełmskiego zespołu, Artura Bożyka. Przez ostatnie dwa tygodnie z drużyną Chełmianki trenował Cezary Osuch, który swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w zespołach młodzieżowych Legii Warszawa, a następnie trafił do Akademii Piłkarskiej stołecznego klubu. W Legii spędził 14 lat. Trenował m.in. z bramkarzami, którzy trafili później do klubów ekstraklasy, Maciejem Gostomskim (Lech, Korona, Cracovia), czy Jakubem Szumskim (Piast).

– Po kilku treningach i grze wewnętrznej podjąłem decyzję, że Czarek zostanie z nami – mówi Artur Bożyk. – Cieszę się, że mamy dwóch równorzędnych bramkarzy, którzy będą rywalizować ze sobą o miejsce między słupkami. Jestem przekonany, że obaj dadzą z siebie wszystko, by zostać numerem jeden. Przed nami kilka spotkań sparingowych i to one plus dyspozycja na treningach zadecydują, kto z dwójki Damian Drzewiecki – Czarek Osuch stanie w bramce w pierwszym ligowym spotkaniu z Podhalem Nowy Targ.

Do tej pory o miejsce w bramce z Damianem Drzewieckim rywalizował młody Jakub Szymkowiak, wychowanek Niedźwiadka Chełm. Sztab szkoleniowy ChKS Chełmianka zdecydował, że Kuba całą rundę wiosenną będzie do dyspozycji trenera zespołu juniorów Jana Konojackiego.

– Zespół juniorów starszych awansował do ligi makroregionalnej i uznaliśmy, że dla Kuby najlepszym rozwiązaniem będzie regularna gra w tych właśnie rozgrywkach. Ma szanse wystąpić w 14 meczach przeciwko mocnym zespołom, m.in.: Hutnikowi Kraków, Garbarni Kraków, Stali Rzeszów, czy Resovii Rzeszów. Szymkowiak w dalszym ciągu trenuje z pierwszą drużyną i jest naszą dużą nadzieją na najbliższą przyszłość. Wszyscy wierzymy, że w niedługim czasie na stałe zadomowi się w bramce pierwszego zespołu – podkreśla Piotr Stępień, wiceprezes ds. sportowych ChKS Chełmianka.

Chełmski klub z Cezarym Osuchem związał się umową do końca czerwca br., z opcją jej przedłużenia na kolejny sezon. – Choć w Chełmie jestem bardzo krótko, czuję się tutaj bardzo dobrze. Zostałem fajnie przyjęty przez drużynę, chcę ciężko pracować, by wywalczyć sobie miejsce w bramce. Mam nadzieję, że zostanę w Chełmiance nieco dłużej i pomogę klubowi w realizacji celów. Mam 28 lat i chciałbym trochę pograć w III lidze, a może – jak szczęście dopisze – również wyżej – mówi nowy bramkarz chełmskiego zespołu.

Osuch po odejściu z Legii był na testach m.in. w Koronie Kielce, Elanie Toruń, Broni Radom. Grał w czwartoligowych KS Konstancin Jeziorna i Błonianka Błonie (spędził tam ostatnią rundę jesienną), a także trzecioligowym KKS Kalisz. Do Chełmianki przychodzi na zasadzie wolnego transferu.

Cezary Osuch jest drugim, po Patryku Czułowskim, zawodnikiem, który w styczniu dołączył do Chełmianki. Jak zapowiadają władze klubu, w okresie zimowym kadrę drużyny uzupełnią jeszcze napastnik i co najmniej jeden boczny obrońca.