29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chariasz w Starcie

2 min read

Daniel Chariasz Chełmianka Chełm

Daniel, dziękujemy za grę dla Chełmianki!

Daniel Chariasz na koniec zimowego okna transferowego postanowił zmienić przynależność klubową i wrócić do Startu Krasnystaw. Zawodnik taką decyzję podjął ze względów zawodowych.

Daniel Chariasz Chełmianka Chełm

Daniel Chariasz trafił do Chełmianki przed sezonem rozgrywkowym 2016/2017. Przychodził do chełmskiej drużyny, która spadła z III do IV ligi, jako król strzelców ligi okręgowej. Grając w barwach Startu Krasnystaw zdobył 33 gole.

Daniel miał swój niemały udział w awansie drużyny Chełmianki do III ligi i w zdobyciu trzeciego z rzędu Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. W półfinałowym meczu z Motorem Lublin, który Chełmianka wygrała 4:2, strzelił ważnego gola na 3:1. W finale z Orlętami Radzyń Podlaski również wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 3:0. W rundzie jesiennej 25-letni pomocnik wystąpił w 11 spotkaniach, przebywając na boisku zaledwie przez 160 minut.

Zawodnik przepracował w Chełmiance zimowy okres przygotowawczy i wydawało się, że zostanie w naszym klubie do końca sezonu. Sprawy zawodowe zdecydowały jednak, że Daniel postanowił zmienić barwy klubowe i wrócić do Startu Krasnystaw, który walczy o powrót do czwartej ligi. Do transferu doszło w piątek 30 bm.

– Serdecznie dziękujemy Danielowi za reprezentowanie barw ChKS Chełmianka i życzymy mu wielu sukcesów w życiu sportowym, jak i prywatnym – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – Daniel czuł się w naszym klubie bardzo dobrze, miał świetny kontakt z kolegami z boiska, był częścią tej drużyny. Szanujemy jego decyzję, w naszym klubie zawsze będzie mile widziany.