Bezcenne zwycięstwo juniorów starszych na Wieniawie

To był bardzo ważny mecz. Juniorzy starsi Chełmianki w niedzielę pokonali na wyjeździe Lubliniankę 3:0. Trzy asysty zaliczył Michał Grądz! Już tylko podopieczni Jana Konojackiego i Motor Lublin liczą się w walce o awans do makroregionalnej ligi juniorów, z udziałem najlepszych zespołów z: Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia oraz Świętokrzyskiego. Chełmianka objęła samodzielne prowadzenie, bo Motor stracił punkty w spotkaniu z Tomasovią.

– Zdawaliśmy sobie sprawę z wagi tego meczu. Wiedzieliśmy, że tylko zwycięstwo pozwoli nam pozostać w grze o awans, dlatego też chcieliśmy się do tego spotkania bardzo dobrze przygotować. Mieliśmy też w pamięci pechową porażkę w Chełmie 0:1. Chłopcy chcieli się zrehabilitować – mówił po meczu Jan Konojacki, trener juniorów starszych Chełmianki.

Pierwsza połowa była wyrównana, z lekkim wskazaniem na młodych piłkarzy z Chełma. – Rywale starali się być blisko moich zawodników, mieliśmy problemy w pojedynkach o górne piłki, krótko mówiąc, Lublinianka do przerwy okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem – relacjonuje J. Konojacki.

Nie mniej jednak juniorom Chełmianki udało się strzelić gola. Bardzo dobrze pod bramką przeciwnika zachował się Michał Grądz, który oddał groźny strzał z ostrego kąta. Bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Patryk Lewkowicz i ładnym uderzeniem zdobył prowadzenie dla chełmskiego zespołu.

Druga połowa należała już do Chełmianki. – Przeciwnik opadł z sił, my z kolei zrobiliśmy kilka korekt w ustawieniu i w naszej grze, zwiększyliśmy posiadanie piłki, podkręciliśmy tempo naszych akcji, lepiej było też z podejmowaniem ważnych decyzji na boisku – mówi J. Konojacki.

W 55 min. znów z dobrej strony pokazał się Grądz. Wykorzystał dokładne zagranie od Jakuba Jodłowskiego, dośrodkował piłkę w pole karne, a Lewkowicz precyzyjną „główką” podwyższył wynik. Rezultat spotkania ustalił Kacper Głębocki, a trzecią asystą popisał się Michał Grądz. – Poszła wrzutka w pole karne od Grądza, piłka spadła Głębockiemu pod nogi, ten uderzył bez namysłu i po rykoszecie futbolówka wpadła do siatki – dodaje trener Konojacki.

A już w niedzielę 28 października na stadionie miejskim w Chełmie mecz o awans do makroregionalnej ligi juniorów starszych. Podopieczni trenera Konojackiego o godz. 11.00 zmierzą się z lubelskim Motorem.

LUBLINIANKA – ChKS CHEŁMIANKA 0:3 (0:1)

0:1 – Lewkowicz (10)

0:2 – Lewkowicz (55)

0:3 – Głębocki (85).

ChKS: Szymkowiak – Jaroszek (70 Dubaczyński), Olszak, Haponiuk, Leśniak (46 Guz), Zalewski (46 Rak), Grądz (87 Tomaszewski), Krawiec (75 Głębocki), Jodłowski, Wójcicki, Lewkowicz (82 Fijoł).

Wyniki innych spotkań 12 kolejki: Łada Biłgoraj – Hetman Zamość 3:2, Sygnał Lublin – Górnik Łęczna 0:4, Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:2.

W tabeli Chełmianka ma 30 pkt., drugi jest Motor – 28 pkt., a trzecia Lublinianka – 22 pkt. Wszystkie drużyny rozegrały po 12 spotkań. Do zakończenia rundy zostały dwie kolejki.