8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Będzie przedsprzedaż biletów na mecz z Hetmanem

3 min read

Spotkanie ostatniej kolejki czwartej ligi pomiędzy ChKS Chełmianka, a Hetmanem Zamość 17 czerwca (sobota) o 17.30 będzie imprezą masową. Oznacza to, że każdy kibic, by wejść na stadion, kupi imienny bilet. Zostanie mu też przydzielone miejsce na trybunach, a na obiekt wejdzie wyłącznie z dokumentem tożsamości.

Do zakończenia rozgrywek czwartej ligi pozostało pięć kolejek. Wielu chełmskich kibiców już dziś czeka na ciekawie zapowiadające się starcie ostatniej serii spotkań, pomiędzy Chełmianką, a Hetmanem Zamość, które zostanie rozegrane 17 czerwca o godz. 17.30. Nawet jeśli będzie ono o przysłowiową „pietruszkę”. Mecze Chełmianki i Hetmana zawsze wywoływały emocje. Ostatnie pięć spotkań mistrzowskich na swoją korzyść rozstrzygnęła Chełmianka. W trzeciej lidze w sezonie 2013/2014 zwyciężyła 2:0 i 2:0, w sezonie 2015/2016 wygrała 3:1 i 3:0, a jesienią minionego roku chełmski zespół robił zamościan na ich obiekcie 4:0.

– Spodziewamy się ponad 1000 widzów na stadionie – mówi prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński. – To będzie ostatni mecz sezonu. Zakładamy, że nasz zespół utrzyma pierwsze miejsce w tabeli i nasi kibice będą chcieli podziękować piłkarzom za całoroczny wysiłek na boisku.

Przy tak licznej widowni, zgodnie z przepisami, mecz musi odbyć się jako impreza masowa. – Przy tego rodzaju imprezie prawo zobowiązuje nas do sprzedaży imiennych biletów – podkreśla prezes Gardziński. – Na każdej wejściówce musi być imię i nazwisko oraz pesel kibica. Każda osoba będzie miała przydzielone miejsce na trybunach. Na stadion wejdzie natomiast tylko z dokumentem tożsamości. Takie są przepisy i musimy ich przestrzegać. Dlatego już dziś apelujemy do wszystkich kibiców, by przede wszystkim wcześniej zaopatrzyli się w bilety i na mecz zabrali ze sobą dowód osobisty, a uczniowie legitymację szkolną.

Przedsprzedaż biletów na mecz z Hetmanem ruszy już podczas spotkania ligowego z Kłosem Gmina Chełm, 4 czerwca. Będzie też prowadzona w klubie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00. – W tygodniu poprzedzającym mecz z Hetmanem w klubie zorganizujemy specjalne dyżury i w godzinach od 15.00 do 18.00 każdy będzie mógł kupić bilet – tłumaczy prezes Gardziński. – Apelujemy do kibiców, by nie zwlekali z zakupem biletów w dniu meczu, a zaopatrzyli się w nie kilka dni wcześniej. Ze względu na to, że każdy bilet musi być imienny, sprzedaż w kasach w dniu meczu nie będzie taka płynna, jak przy organizacji innych spotkań. Kasjerka musi odnotować dane osoby kupującej bilet. Będą czynne dwie, może nawet trzy kasy, jednak chcemy uniknąć niepotrzebnych kolejek i dlatego też z przedsprzedażą biletów chcemy ruszyć dwa tygodnie przed meczem – wyjaśnia prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński.

Posiadacze karnetów natomiast, żeby wejść na stadion na mecz z Hetmanem, będą musieli odebrać z klubu przygotowane dla nich tzw. specjalne wejściówki. – Będą to również bilety imienne, tyle że bezpłatne, bo ci kibice już uiścili opłatę, kupując karnet. Wydawanie ich rozpoczniemy od 5 czerwca. Żeby dostać taki bilet, należy zgłosić się do klubu z dowodem osobistym i karnetem. Trzeba pamiętać, że posiadacze karnetów również wejdą na stadion tylko z dokumentem tożsamości. O sprawie mówimy z dużym wyprzedzeniem, by później nie było problemów z wejściem na obiekt. Liczę na to, że kibice nie będą czekać na ostatnią chwilę i wcześniej kupią bilet – dodaje prezes Gardziński.

Dzień po meczu z Hetmanem, 18 czerwca, w godz. 14.00 – 21.00 na stadionie miejskim odbędzie się wielki Festyn Rodzinny „Chełmianka Chełmianom”. Nie zabraknie gier, konkursów, turniejów, zabaw dla całych rodzin. Impreza zakończy się koncertem Norbiego. Szerzej o tym wydarzeniu napiszemy niebawem.