5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Artur Bożyk wśród najdłużej pracujących trenerów

1 min read

Jedna z krakowskich gazet lokalnych sprawdziła, którzy trenerzy najdłużej pracują w klubach piłkarskich. Pod uwagę wzięła szkoleniowców zespołów od ekstraklasy do III ligi włącznie. Drugi w tej klasyfikacji jest trener Chełmianki Artur Bożyk.

Kluby ekstraklasy trenerów zmieniają jak rękawiczki. Podobnie jest w I lidze, choć wyjątkiem wydaje się szkoleniowiec beniaminka, Garbarni Kraków, Mirosław Hajdo, który w tym klubie pracuje już ponad cztery lata. W drugiej lidze jest podobnie. Prezesi również nie wykazują cierpliwości, gdy zespół przegra kilka spotkań z rzędu. Najdłużej pracującym trenerem na tym szczeblu rozgrywek jest Adam Boros z Olimpii Elbląg, który objął ją 2 grudnia 2013 roku. Po nim jest Włodzimierz Gąsior, szkoleniowiec Siarki Tarnobrzeg, pracując w niej od kwietnia 2015 roku.

Rekordziści są natomiast w III lidze. Najdłużej pracującym trenerem jest Zbigniew Soczewski z Lechii Dzierżoniów. Seniorów tego klubu prowadzi od 24 czerwca 2010 roku. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje szkoleniowiec Chełmianki, Artur Bożyk, który pracę w chełmskim zespole rozpoczął 10 kwietnia 2012 roku. W tym samym roku, 1 lipca, Wiślan Jaśkowice objął Wojciech Ankowski i prowadzi ich do dziś. Dokładnie rok później trenerem Huraganu Morąg został Czesław Żukowski i wciąż pracuje w tym klubie.