5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Artur Bożyk jedzie na staż do Realu Madryt!

2 min read

To nie żart! Artur Bożyk, szkoleniowiec trzecioligowej Chełmianki, rewelacji rundy jesiennej obecnego sezonu, w czwartek 30 listopada wyjedzie na tygodniowy staż do Akademii Piłkarskiej Realu Madryt! Jeśli uczyć się, to od najlepszych!


Osiągnięte w 2017 roku sukcesy piłkarzy Chełmianki, czyli trzeci z rzędu Puchar Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, awans do III ligi, a ostatnio drugie miejsce na półmetku trzecioligowych rozgrywek, to również w dużej mierze zasługa trenera chełmskiej drużyny, Artura Bożyka. 41-letni szkoleniowiec pracuje w Chełmie szósty rok. Jego metody pracy przynoszą coraz lepsze efekty.
Artur Bożyk wiele wymaga od swoich podopiecznych, a także od samego siebie. Należy do grona niezwykle ambitnych szkoleniowców, stale podnoszących swoje kwalifikacje. I choć piłkarze Chełmianki obecnie odpoczywają po ciężkim sezonie, ich trener na relaks poczeka do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach III ligi i treningach Artur Bożyk postanowił zainwestować w swój rozwój i w czwartek 30 listopada wyjedzie na tygodniowy staż do Akademii Piłkarskiej Realu Madryt, najlepszego klubu piłkarskiego w Europie! Jeśli uczyć się, to tylko od najlepszych!
– Bez systematycznego szkolenia, czerpania wzorców od najlepszych, nie da się podnosić swoich kwalifikacji. Staż w Akademii Piłkarskiej Realu Madryt traktuję jako inwestycję w siebie – powiedział dzień przed wylotem trener Artur Bożyk. – Program jest bardzo napięty. Wszystko to, co zobaczę, czego się nauczę na pewno wykorzystam w swojej pracy w klubie. Czy będę mógł zobaczyć trening pierwszego zespołu Realu? Dziś tego nie wiem, jeśli taka szansa będzie, na pewno z niej skorzystam.