29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Aleks Prytuliak zostaje w Chełmiance!

1 min read

Oleksij Prytuliak

Znakomita wiadomość dla kibiców biało-zielonych. Nasz najlepszy strzelec ubiegłego sezonu, ukraiński zawodnik, Oleksij Prytuliak przedłużył kontrakt z Chełmianką na sezon 2016/2017.

Temat przedłużenia umowy z Aleksem był aktualny od zakończenia sezonu trzecioligowego w czerwcu – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – Cieszymy się bardzo, że piłkarz ten ostatecznie pozostał w Chełmiance. Bardzo liczymy, że będzie mocnym punktem zespołu i poprowadzi Chełmiankę do celu, jakim jest awans do III ligi .

Oleksij Prytuliak

Oleksij Prytuliak, ma 27 lat, jest wychowankiem Polissii Żytomierz. Występował też w barwach Szachtara Donieck, Dnipro Czerkasy, Tawriji Symferopol oraz Stali Dnieprodzierżyńsk. Do Chełmianki trafił latem ubiegłego roku i debiutował w meczu Pucharu Polski z Siarką Tarnobrzeg. Po zakończeniu sezonu 2015/2016, zawodnik rodem z Ukrainy próbował znaleźć klub na szczeblu centralnym, jednak ostatecznie postanowił pozostać w Chełmie. Aleks od dwóch tygodni uczestniczy w treningach zespołu Artura Bożyka.

Aleks Prytuliak jest prawdopodobnie ostatnim piłkarzem, pozyskanym przez chełmski klub w letniej przerwie. Wcześniej z Chełmianką związali się: Michał Budzyński (Włodawianka), Daniel Chariasz (Start Krasnystaw), Paweł Jabkowski (Motor Lublin), Mateusz Filipczuk (Orion Niedrzwica Duża), Rafał Krupski, Przemysław Banaszak (obaj Hetman Żółkiewka), Hubert Kotowicz (Górnik Łęczna) i Michał Wołos (Lublinianka)