29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

27 piłkarzy na pierwszym treningu

2 min read

Na nieco ponad miesiąc przed inauguracją rozgrywek III ligi grupy IV sezonu 2018/2019 piłkarze Chełmianki wznowili przygotowania. Na pierwszych zajęciach trener Artur Bożyk miał do dyspozycji aż 27 graczy, w tym czterech nowo pozyskanych: Rafał Kursa, Krzysztof Zawiślak, Norbert Myszka i Piotr Kożuchowski.

Oprócz zawodników, którzy zostają w Chełmiance na kolejny sezon, na pierwszym treningu pojawili się nowi gracze, piłkarze testowani, a także najzdolniejsi juniorzy. Nowi zawodnicy to wspomniani wcześniej Piotr Kożuchowski i Norbert Myszka oraz pozyskani w ostatnim czasie Krzysztof Zawiślak i Rafał Kursa. Pierwszy z nich jest napastnikiem. W minionym sezonie strzelił 9 goli dla JKS 1909 Jarosław. Drugi natomiast to środkowy obrońca z dużym doświadczeniem trzecioligowym, a także drugoligowym. Kursa występował w takich klubach jak: Wisła Puławy, Lublinianka, Piast II Gliwice, Podlasie Biała Podlaska i ostatnio Stal Rzeszów. Obaj zawodnicy mają po 25 lat.

Poza tym na pierwszym treningu zjawili się gracze testowani, dwóch zawodników z klubu czwartej ligi i jeden obcokrajowiec. Trenowali również młodzi zdolni piłkarze Chełmianki, Krzysztof Rak i Adrian Osoba, którzy ukończyli wiek juniora, Michał Górny, którego chełmski klub będzie starał się pozyskać definitywnie oraz juniorzy starsi: Michał Grądz, Jakub Jodłowski i Paweł Wójcicki. Cała trójka została włączona do kadry pierwszego zespołu.

W zajęciach uczestniczył też Przemysław Banaszak, który wszystko wskazuje na to, lada dzień ma zmienić klub. Dopóki jednak to nie nastąpi, zawodnik będzie trenował z Chełmianką.

W sobotę 14 lipca zespół Chełmianki w Piszczacu zagra sparing z Podlasiem Biała Podlaska, a w środę 18 lipca, co już jest potwierdzone, na stadionie miejskim w Chełmie zmierzy się z Wisłą Puławy. Godzinę rozpoczęcia meczu podamy wkrótce. Wstęp będzie bezpłatny.