402220709_833065965317898_2316635588567022630_n
402320762_833068235317671_5421184914918447309_n
402328385_833065738651254_5095226527138162331_n
402407783_833065835317911_6471867291468092028_n

Podlasie Biała Podlaska to kolejny rywal biało-zielonych w rozgrywkach grupy IV trzeciej ligi. Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż oba zespoły prezentują niezłą formę w ostatnich meczach.

Spotkanie rozgrywane 12 listopada, czyli dzień po Narodowym Święcie Niepodległości, miało odpowiednią oprawę. Odegrany został Mazurek Dąbrowskiego, a Chełmscy Kibice zadbali o specjalny transparent w biało-czerwonych barwach, z herbem Chełmianki i napisem „Wyznawcy Polskości”.

Początek spotkania należał do gości, ale to Chełmianka stwarzała groźne sytuacje pod bramką Podlasia. Minimalnie niecelnie uderzał Jakub Karbownik, groźnie było po dwóch akcjach Piotra Groborza. Niestety, w 13 minucie kontratak gości skutecznie wykończył Marcin Pigiel.

Po zdobytej bramce piłkarze Podlasia cofnęli się na własną połowę, czyhając na kontry. Chełmianka nie miała pomysłu, aby rozbić defensywę gości, ale kilka minut później poważny błąd popełnił sędzia Paweł Sitkowski. W polu karnym ewidentnie kopniętny w nogę był Krystian Mroczek, jednak arbiter pozostał niewzruszony. Ta sytuacja miała duże znaczenie dla dalszych losów spotkania. Pomimo optycznej przewagi, Chełmianka nie potrafiła skutecznie wykończyć żadnej sytuacji. W 45 minucie, piłkarze Podlasia wyszli z kontrą po rzucie rożnym Chełmianki. Nasi zawodnicy przerwali akcję faulem w pobliżu pola karnego. Do piłki podszedł Mateusz Wyjadłowski i celnym strzałem pokonał Sebastiana Ciołka. Należy nadmienić, że błąd popełnili piłkarze Chełmianki stojący w murze, golkiper Chełmianki nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli piłkarze z Białej Podlaskiej. Po błędzie naszej obrony goście powinni zdobyć trzeciego gola, jednak tym razem dopisało nam szczęście. Niestety w 59 minucie, było już 0:3, gdyż Marcin Pigiel z najbliższej odległości wykończył akcję Podlasia.

Nasi piłkarze nie załamali się i dalej próbowali zdobyć kontaktowego gola. W 69 minucie, w końcu się udało za sprawą Bartłomieja Korbeckiego. Nasz najlepszy strzelec oddał znakomity strzał pod poprzeczkę z 20 metrów i Rafał Misztal był bez szans. Do końca spotkania oba zespoły miały szansę na zmianę wyniku, jednak żadna sytuacja nie została skutecznie wykończona. Chełmianka uległa Podlasiu 1:3(0:2).

Za tydzień, podopieczni Grzegorza Bonina udadzą się do Radzynia Podlaskiego na mecz z Podlasiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 listopada o godzinie 13:00.

CHEŁMIANKA – Podlasie Biała Podlaska 1:3(0:2), widzów 700 (w tym 85 z Białej Podlaskiej), sędzia Paweł Sitkowski

0:1 Marcin Pigiel 13’
0:2 Mateusz Wyjadłowski 45’
0:3 Marcin Pigiel 59’
1:3 Bartłomiej Korbecki 69’
Chełmianka: Ciołek – Wiatrak, Piekarski, Płocki, Ofiara, Stępień (61’ Marchuk), Groborz, Nowak (46’ Knap), Korbecki, Karbownik (87’ Konojacki), Mroczek
Żółte kartki: Nowak, Mroczek, Ofiara, Marchuk