Ładujemy emocje...

ChKS Chełmianka Chełm

OFICJALNA STRONA

AKTUALNOŚCI

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Były mistrz Polski lepszy od Chełmianki

Były mistrz Polski lepszy od Chełmianki

Piłkarze Garbarni Kraków, czyli mistrzowie Polski z 1931 roku byli rywalem Chełmianki w XII kolejce spotkań grupy IV trzeciej ligi. Nasi piłkarze po wysokiej porażce z Wiślanami, chcieli zmazać plamę i potwierdzić, że mecz z klubem z Jaśkowic był tylko wypadkiem przy pracy. Chełmianka rozegrała niezłe zawody i niewiele zabrakło, aby z Krakowa wróciła z punktami.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando miejscowych, jednak w doliczonym czasie gry nasi piłkarze mieli znakomitą sytuację, aby na przerwę schodzić przy stanie 1:0. Krystian Mroczek otrzymał znakomite podanie na wolne pole i w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem Garbarni.

Nasi piłkarze znakomicie rozpoczęli drugą część gry. W 51 minucie chełmianka objęła prowadzenie po strzale Krystiana Mroczka. Później biało-zieloni stworzyli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak nie potrafili umieścić piłki w siatce. Gospodarze coraz bardziej naciskali i w końcu doprowadzili do wyrównania gospodarze wyrównali w 82 minucie po golu Mateusza Sowińskiego. Chwilę później Chełmianka powinna znowu wyjść na prowadzenie, ale w znakomitej sytuacji Bartłomiej Korbecki uderzył minimalnie niecelnie. Niestety w 88 minucie, Słowak Michal Klec zapewnił zwycięstwo gospodarzom pokonując Sebastiana Ciołka. Ostatecznie Chełmianka uległa Garbarni Kraków 1:2(0:0)

W najbliższy piątek biało-zieloni mają szansę na rehabilitację. Na Stadionie Miejskim w Chełmie, Chełmianka podejmować będą drużynę Sokoła Sieniawa prowadzoną przez Roberta Chmurę. Nowy trener zespołu z Podkarpacia od czasu objęcia drużyny wygrał dwa mecze i jeden zremisował.

Garbarnia Kraków – CHEŁMIANKA Chełm 2:1(0:0), widzów 200 (w tym 23 kibiców Chełmianki)
0:1 Krystian Mroczek 51’
1:1 Mateusz Sowiński 82’
2:1 Michal Klec 88’

Chełmianka: Sebastian Ciołek, Paweł Ofiara, Kacper Wiatrak, Piotr Piekarski, Dominik Stępień (90’ Jakub Knap), Bartłomiej Korbecki, Karol Pendel (80’ Jakub Bednara), Oleg Marczuk (84’ Piotr Groborz), Jakub Karbownik, Adam Nowak, Krystian Mroczek (80’ Oliwier Konojacki)
Żółte kartki: Ofiara, Stępień, Pendel, Mroczek